«Два роки пекла і безсилля»: у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

1 грудня 2024 року у Києві відбулася вже традиційна акція "Не мовчи, полон вбиває". Кожної неділі родичі, друзі військовополонених та зниклих безвісти воїнів на фронті збираються, аби привернути увагу влади й суспільства до проблеми повернення українських захисників з російської неволі. Цього разу пікет відбувся на Майдані Незалежності.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Учасники акції зібралися на Майдані Незалежності та вишикувалися вздовж Хрещатика. Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

Демонстранти тримали у руках емблеми й прапори військових бригад, фото своїх рідних і плакати з надписами: "Полон вбиває", "Поверніть Azov", "Два роки пекла і безсилля".

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

На акції приходять й з домашніми тваринами.

У Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти, 1 грудня 2024 рік. Суспільне новини/Анна Железняк

Учасниця акції Алла розповідає, що її чоловік в полоні вже 31 місяць, свекор — зник безвісти на фронті майже два роки тому. Про чоловіка, розповідає, знає лише зі слів його побратимів, яких вдалося повернути з полону. За останніми даними, він утримується у Макіївській виправній колонії на Донеччині. У неволю потрапив з пораненням руки, яке отримав у боях за Маріуполь, та оскільки медичної допомоги так і не дочекався, то рука так і не відновилася.

"Тому сьогодні ми тут, щоб нагадати передовсім нашим людям, що в країні йде війна, що багато хлопців у полоні, багато хлопців мають статус безвісти зниклого, Тому нам треба об'єднуватися, шукати, кричати й не забувати", — сказала Алла.

Учасниця акції Алла. Суспільне новини/Анна Железняк

Також до акції дедалі більше долучається звільнених з російського полону військових та просто небайдужих містян. Подружжя військових зараз у відпустці, долучилися до акції, аби підтримати своїх побратимів, доля яких нині невідома, розповіла нашим кореспондентам Варвара.

"У нас є побратими, долю яких ми не знаємо, чи вони потрапили в полон, чи загинули. У нашій 47 бригаді дуже багато зниклих безвісти, багато полонених і у нас є критична ситуація з поверненням полонених саме з нашої бригади", — зазначила Варвара.

Учасниця акції, війсковослужбовиця Варвара разом зі своїм чоловіком. Суспільне новини/Анна Железняк

До участі в пікеті долучають й іноземці. Кореспонденти Суспільного зустріли литовця, який приїхав в Україну, аби доучитися до ЗСУ, і найближчими днями він вирушає на фронт бойовим медиком.

"Для солдата важливо знати, що людям не байдуже, що ця тема є важлива, і що люди не тільки мирно й безтурботно гуляють по Хрещатику, а й пам'ятають, що в країні йде війна і готові підтримувати тут і зараз", — розповів Міндаугас Чек.

Учасник акції Міндаугас Чек. Суспільне новини/Анна Железняк

Минулого тижня учасники акції "Не мовчи, полон вбиває" збиралися на Подолі. Кількадесят родичів, побратимів військовополонених та зниклих безвісти, а також небайдужі вишикувались вздовж вулиці Костянтинівська з плакатами в руках. Автомобілі, які проїжджали повз, сигналили на знак підтримки.

Що відомо про звільнення полонених та зниклих безвісти

Україна наразі змогла повернути з російського полону загалом 3767 людей. Майже всі вони потребують тривалого лікування та реабілітації.

Україна 18 жовтня провела 58-й обмін військовополоненими з російською стороною, у результаті якого додому повернулись 95 українських військових.

Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, "особливість" цього обміну в тому, що додому повернулися й ті українці, які отримали так звані "вироки" та були "засуджені" в РФ.

29 листопада в Україну повернули тіла 502 загиблих українських військових.

В Україні в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин станом на кінець вересня 2024 року є дані про 55 тисяч людей. 8 листопада в Україну повернули тіла 563 полеглих оборонців. 18 жовтня також вдалося повернути тіла 501 загиблого українського військового.

Читати ще

Читати ще

Координаційний штаб надсилатиме сповіщення родинам полонених та зниклих безвісти через Дію — Мінцифра

Читати ще

Списки не отримував: Лубінець про заяву РФ щодо обміну 630 полонених

Топ дня

Подільський міст, який будували майже 30 років, відкрили для проїзду легковиків і громадського транспорту 1 грудня, 12:27

На Київщині тривога тривала понад 9 годин, внаслідок російської атаки БпЛА пошкоджені будинки 1 грудня, 10:20

Росія атакувала Київ ударними дронами: є руйнування 1 грудня, 09:56

«Гроші на ЗСУ»: в Києві під КМДА збирались мітингувальники, до них вийшов депутат 30 листопада, 18:08

Представники Міжнародного транспортного форуму відвідали Гостомель та Ірпінь 30 листопада, 16:27

Вибір редакції

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

До патрулювання вулиць Києва муніципальна охорона почала залучати службових собак

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua