До Павла Петриченка сьогодні прийшли друзі, рідні і побратими. Фото: Анна Білоус
Павло Петриченко загинув 15 квітня 2024-го, під час бойового завдання на Донеччині, наступного дня йому мало б виповнитись 32 роки.
Сьогодні — перші роковини з дня загибелі Захисника Павла Петриченка. У храмі Миколи Чудотворця на Аскольдовій могилі, де похований військовий, відбулась служба і парастас, а біля місця упокоєння — панахида.
Храм Миколи Чудотворця на Аскольдовій могилі у Києві.
Священик читає Євангеліє під час панахиди за Павлом Петриченком.
Молодший сержант 59 ОМБр імені Якова Гандзюка Павло Петриченко загинув 15 квітня від удару ворожого дрона біля Красногорівки.
До війни він був знаним захисником скривджених, здібним менеджером та добрим організатором у БО «Фонд Сергія Притули».
Сергій Притула розповів, що приходить на могилу друга й однодумця із сином.
Вшанувати Павла Петриченка у роковини його загибелі прийшло багато людей.
Сьогодні, біля могили Павла, Сергій Приула зізнався, що приходить сюди зі своїм сином, розповідає йому, хто такий Павло і вважає, що треба приводити дітей, щоб вони усвідомлювали, хто такі справжні Герої.
«Рік, за який усвідомлення про те, що його більше немає поряд так і не відбулося. Пашине фото в офісі жодним чином не асоціюється із його загибеллю. Є якесь постійне відчуття, що зараз відкриються двері, зайде Пашка, зі своєю традиційною усмішкою і жартами. І на то є свої причини. Паші багато», — поділився Сергій Притула.
У всіх, хто прийшов сьогодні вшанувати Павла Петриченка були особисті важливі моменти спілкування і спільної роботи із захисником.
Павло Петриченко був учасником Революції Гідності, брав участь в акціях на захист активіста Сергія Стерненка, а також одним з головних ініціаторів руху «Хто замовив Катю Гандзюк».
Згодом від самого початку війни допомагав військовим у фонді Сергія Притули.
А коли росіян вигнали з-під столиці та з області, Петриченко сказав, що тепер буде кориснішим на Донбасі і обрав підрозділ, який йому був до душі та мобілізувався.
Павло був командиром відділення БпЛА в 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, служив в аеророзвідці.
Петриченко воював на Херсонщині, захищав Авдіївку, Кліщіївку та Красногорівку.
«Сміливий, правдивий, вмів підняти дух у складні моменти й беззастережно вірив у Перемогу», — поділився з «Вечірнім Києвом» військовий, який давно знав Павла.
Люди сьогодні говорити не хотіли. Мовчали і згадували свої життєві перетини із Захисником.
Квіти, спогади й шана — Павлу Петриченку.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вручив відзнаки Командування Повітряних сил ЗСУ. Серед тих, хто їх отримав був і батько Павла Петриченка.
Чоловік подякував всім, хто пам’ятає сина і хто був поруч увесь складний рік. Він зізнався, що сама наявність друзів і побратимів надавала родині загиблого Героя відчуття грунту під ногами.
А Юрій Ігнат зазначив, що Павло зробив надзвичайно багато, щоб зберегти життя військових у тих боях, де він брав участь.
Юрій Ігнат на вшануванні пам’яті Павла Петриченка.
В Дарницькому районі столиці, де мешкає його родина, пропонують перейменувати вулицю Волго-Донську на честь Павла Петриченка. Кияни висловились у опитуванні в застосунку «Київ Цифровий». Тепер своє слово має сказати Київрада.
«Вечірній Київ» писав про те, як кияни прощались із Захисником.
Ольга СКОТНІКОВА, Анна БІЛОУС