За словами Олексія Гетьмана, Україна має набагато менше артилерійських снарядів, ніж отримує РФ.
Військовий експерт підкреслив, що Європа була не готова до такої інтенсивної війни, якщо говорити про артилерійські постріли / колаж УНІАН, фото 45 окрема артилерійська бригада ЗСУ, скриншот
Артилерія на війні в Україні, як і в інших конфліктах, була «богом війни», проте зараз дрони вирівнялися по можливості ураження об’єктів. Про це розповів військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі «Українського радіо».
«Чеська ініціатива — це мільйон снарядів. Вона розтягнулась майже на рік, тож це невелика кількість пострілів — до 3 тисяч на добу. Це не є дуже багато в артилерійській війні, як наша. Але тут важливо те, що сказав Сирський: ще пару років тому дрони — на оптоволокні чи ні — складали невеликий відсоток того, чим ми могли вразити, окрім артилерії. Артилерія, як і в минулих війнах, була «богом війни». Зараз дрони вирівнялися по можливості враження обʼєктів. Це дуже непогано», — підкреслив експерт.
За його словами, Європа була не готова до такої інтенсивної війни, якщо говорити про кількість артилерійських снарядів.
Відео дня
«Була концепція невеликої, але дуже добре озброєної армії, яка зможе протидіяти будь-якому агресору, і війна має закінчитися швидко. Зараз вони зрозуміли, що при такій інтенсивності, яка є на російсько-українській війні, треба змінювати підхід до організації власної оборони і вони до цього потрохи підходять. Щоб порівняти: Північна Корея лише за один раз передала трохи менше 900 тисяч снарядів для РФ, а ініціатива з мільйоном снарядів від чеської ініціативи реалізується рік», — наголосив Гетьман.
Війна в Україні — останні новини
Раніше речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук заявив, що РФ запустила по Україні 10 «Калібрів» в ніч проти 6 квітня. За його словами, нічний обстріл підтверджує попередні висновки — росіяни застосовують «Калібри» під час масованих атак, оскільки ворог залучав й інші типи зброї під час повітряного нападу.
Водночас авіаційний експерт Костянтин Криволап відповів, чи може Росія наростити виробництво всіх видів зброї. Він наголосив, що росіяни цього б дуже хотіли, проте наразі у них немає такого ресурсу.