Експерт пояснив, чому Україна відмовилася від літаків Gripen

На думку аналітика, проблемою є кількість літаків, які Київ міг отримати від партнерів.

Gripen значно дешевший за всі інші літаки / фото ua.depositphotos.com

У 2020 році Повітряні сили опублікували візію, в якій визначили літак Gripen як перспективний для України, розповів в ефірі «Radio NV» авіаексперт Анатолій Храпчинський. 

«Тому що він значно дешевший за всі інші літаки. Він значно молодший. І характерна риса – це можливість злітати на коротких дистанціях. Що дуже важливо під час бойових дій. І впринципі візія передбачала, що з 2026 року Україна почне закуповувати близько 10-18 літаків на рік. Які наблизяться до загальної кількості понад 100 літаків. І це будуть повітряні сили з літаками 4+ покоління, які зможуть забезпечити всі потреби», – пояснив Храпчинський.

Втім, додав експерт, Україна відмовилася від цієї ідеї через початок повномасштабної війни. За словами експерта, тоді Київ також розглядав для озброєння Повітряних сил і літаки F-16 і F-18, Eurofighter та Rafale.

Відео дня

«Тут слід зауважити, що найбільш розповсюдженим літаком, який ми могли б собі дозволити – це був F-16. Тому що їх дуже багато. Шведи не дали б нам більше однієї ескадрильї, а це замало. І на той час нам потрібно було якомога швидше отримати літак, який найбільше підходив би для наших можливостей. Швидке перенавчання, підготовка інженерного складу і технічної бази. Заяви Швеції щодо того, що ми відмовилися – так, це так звучить. Однак, давайте враховувати, що нам було найбільш потрібно. І що ми швидше могли б запустити в бойові дії», – додав експерт.

Літаки Gripen для України: що відомо

Напередодні міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна веде перемовини із західними партнерами про постачання винищувачів Gripen і Eurofighter. За його словами, найближчим часом Україна дізнається результати цих перемовин.

Тим часом у Швеції раніше представили концепт винищувача шостого покоління. Йдеться про літак JAS 39E/F, який є новою версією Gripen. Втім, наразі невідомо, чи будуть шведи розробляти власний бойовий літак чи закуплять вже існуючий винищувач в іноземного постачальника.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua