Експерт пояснив, чому затопило Гідропарк, Труханів острів та парк «Муромець»

Експерт пояснив, чому затопило Гідропарк, Труханів острів та парк "Муромець".

Експерт пояснив, чому затопило Гідропарк, Труханів острів та парк "Муромець". Фото: Apostrophe/R.Petushkov

Мешканці Києва вже близько тижня спостерігають за підтопленням набережних та берегових ліній у місті через підвищення рівня річки Дніпро. У мережі з’явилося безліч фото та відео, як вода залила набережні на Оболоні, Микільській слобідці, а також парк «Муромець», Труханів острів, Гідропарк. До того ж на Київщині вже затопило кілька сіл, через що рятувальники вже допомагають місцевим жителям і навіть проводять евакуацію.

Нагадаємо, пік рівня води у Києві очікується 22 квітня, але поки що у столиці не спостерігаються підтоплення, які б загрожували житловим районам та промисловим об’єктам. Рівень води цієї весни на 0,5-1 метр вище торішнього показника.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру Ілля Перевізчиків розповів «ТСН», чому у Києві затопило частину Гідропарку, Труханів острів, парки «Муромець» та «Наталка».

За його словами, кияни відвикли від високої повені на Дніпрі, хоча раніше подібні ситуації траплялися часто. Останніми роками водопілля проходило переважно в межах русла річки, навіть без затоплення заплави. Однак до таких територій, де в період паводків затоплюється територія, якраз належать вищеперераховані острови і парки. Ілля назвав цей процес природним і нічого загрозливого у цьому не бачить.

Він запропонував згадати повінь 1970-х років, коли «велика вода» затопила навіть підземний перехід станції метро «Гідропарк».

У 1930-х роках у Києві взагалі затопило вулиці Подолу, через що місцеві жителі були змушені пересуватися човнами. У мережі опублікували відповідні знімки тих часів. Подібної масштабної повені мешканцям Києва зараз чекати не варто, адже тоді ще не було збудовано Київську ГЕС, яка запобігає такому потопу.

Потоп на Подолі у 1930-х роках.Потоп на Подолі у 1930-х роках. Фото: segodnya.ua

Як довго триватиме повінь?

Перевізників пояснив, що наразі рівень води дещо стабілізувався. Наприклад, учора, 17 квітня, він зріс на 2 сантиметри.

А на ранок 18 квітня фахівці зафіксували навіть зниження рівня води. Тож, ті затоплення, які зараз спостерігаються, — це максимальний можливий рівень повені у Києві.

Триватиме така ситуація приблизно до кінця квітня.

У КГВА розповіли, що садово-дачну забудову сильно не затопило, тому воду на цих ділянках не відкачують. Однак усі служби готові до будь-якого розвитку ситуації та вживатимуть заходів у разі потреби.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua