Експерт розповів, чому скидання води з Каховської ГЕС небезпечне навіть для Києва (відео)

За словами директора Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайла Яцюка, необхідно думати, як стабілізувати рівень води у водосховищах на Дніпрі.

Скидання води з Каховської ГЕС несе небезпеку навіть для Києва / фото УНІАН, Віталій Данильченко

Директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк розповів, яку небезпеку несе скидання води з Каховської ГЕС у тому числі для Києва. Через дії російських окупантів можуть бути порушені правила експлуатації водосховищ на Дніпрі. В результаті виникне загроза для 70% населення України.

Як заявив Яцюк в ефірі національного телемарафону: «Скидання води з Каховського водосховища має наслідки в тому, що на Дніпрі знаходяться 6 водосховищ, які взаємопов’язані правилами експлуатації. І потрібно розуміти, що 2 найбільших водосховища цих, Кременчуцьке і Каховське, в яких зосереджені 44 кубокілометри води. Це найбільші водосховища, в яких зосереджено 2/3 води».

Яцюк погодився з висловлюванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про ризики для 70% населення України у зв’язку зі зливом води з Каховської ГЕС. За словами директора Інституту, необхідно розуміти, яким способом мінімізувати наслідки скидів.

Відео дня

«Навіть для того, щоб убезпечити Запорізьку атомну станцію, нам потрібно думати, яким чином або стабілізувати рівень води, або певними скидами з вищерозташованих водосховищ врегулювати або мінімізувати цей збиток. Тому що тут ще один контекст — міжнародний. Тому що наслідки спуску води з Каховського водосховища — вони будуть негативними для всього чорноморського басейну, для всіх країн. Тут і наші сусіди можуть постраждати, тому що токсини, які з’являться після того, як загине аквакультура в цьому водосховищі — вона вже почала гинути, ми бачимо — про те, що будуть відбуватися процеси перенесення забруднення, вони будуть загрожувати сусіднім країнам», — підсумував Яцюк.

Почему сброс воды из Каховской ГЭС несет опасность даже для Киева

Ситуація з Каховською ГЕС: остання інформація

Віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук 12 лютого повідомила, що окупанти осушують Каховське водосховище. Це шкодить навколишньому середовищу і створює загрозу для водопостачання та сільського господарства в південних областях України.

Гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота 14 лютого розповів, що рівень води в Каховському водосховищі поки вище критичної позначки, хоча рашисти відкрили вже три шлюзи.

Україна звернулася до міжнародних партнерів у зв’язку з діями Росії, щоб вони вплинули на агресора і змусили припинити скидання води.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua