Експерти попередили, що оголошувати закінчення пандемії COVID-19 рано через Китай

Згідно з прогнозами експертів, в 2023 році Китай може зіткнутися зі стрімким зростанням захворюваності і мільйоном смертей.

Китаю загрожує нова масштабна хвиля коронавірусу фото REUTERS

Ще дуже рано оголошувати про закінчення пандемії COVID-19 на тлі побоювань потенційно руйнівної нової хвилі захворювання в Китаї.

Таке попередження зробили вчені, після того, як Китай почав відмовлятися від політики «нульового ковіду», повідомляє Sky news. Згідно з прогнозами, країна може зіткнутися з вибуховим зростанням випадків захворювання і більш ніж мільйоном смертей в 2023 році після різкої зміни політики щодо коронавірусу.

За словами експертів, ця зміна вплинула на глобальну картину.

Відео дня

Голландський вірусолог Маріон Купманс з ВООЗ сказала: «Питання в тому, чи можна назвати це постпандемією, коли така значна частина світу насправді тільки входить в свою другу хвилю».

Експерти попередили, що поширення вірусу всередині Китаю також може дати йому можливість мутувати.

Інфекціоніст і радник ВООЗ Девід Хейманн сказав: «Я не думаю, що хтось може точно передбачити, чи будуть нові варіанти, які можуть викликати занепокоєння у решти світу, але зрозуміло, що світ повинен бути стурбований, якщо люди хворіють і вмирають у Китаї». При цьому він висловив надію, що ситуація в Китаї буде являти собою скоріше регіональну проблему, ніж глобальну.

Коронавірус в Китаї

23 листопада 2022 року Китай повідомив про 31 656 нових випадків зараження COVID-19. Цей показник став новим рекордом за кількістю інфікованих за добу в країні. Попередній рекрд було зафіксовано 14 квітня – понад 29 тис. заражень за добу.

Загальна кількість смертей від коронавірусу в Китаї склала 5 232.

На тлі протестів влада країни на початку місяця вирішила відходити від політики «нульового ковіду» у зв’язку з чим в країні було скасовано низку ключових антикоронавірусних обмежень.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua