Експерти розповіли, які переваги отримає Україна через використання F-16

Експлуатація F-16 забезпечить Україну платформою, здатною легко інтегрувати широкий спектр складних систем озброєння.

Винищувачі F-16 швидше за все, будуть оснащені ракетами «повітря-повітря» AIM-120 AMRAAM / фото US Air Force

Літаки F-16 зможуть виявляти російські літаки на великих відстанях і дозволять українським льотчикам залишатися поза зоною дії фронтової російської ППО, пише Atlantic Council.

Крім того, ці винищувачі, швидше за все, будуть оснащені ракетами «повітря-повітря» AIM-120 AMRAAM, які за своїми характеристиками аналогічні, а можливо, і перевершують російські Р-77. 

Крім того, експлуатація F-16 забезпечить Україну платформою, здатною легко інтегрувати широкий спектр складних систем озброєння, якщо США та інші країни вирішать надати їх у майбутньому. Це може бути і система радіоелектронного протидії AN/ALQ-131, і кінетична зброя дальньої дії, така як бомба малого діаметра, і крилаті ракети, такі як AGM-158 JASSM. 

Відео дня

Як тільки Україна отримає можливість експлуатувати літаки F-16, для країн НАТО відкриються двері для поставок цієї зброї, оскільки вона легко сумісна з винищувачами американського виробництва. 

Літаки F-16 для України — подробиці

Нідерланди передадуть Україні всі свої винищувачі F-16 через те, що країна переходить на нові моделі F-35. Як розповіла Міністр оборони Нідерландів Кайсу Оллонгрен, кілька літаків залишать у Нідерландах для навчання українських пілотів. Данія надасть Україні 19 літаків F-16, а перші шість винищувачів наша країна може отримати вже ближче до кінця року. Норвегія також підтвердила надання Україні західних винищувачів F-16.

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів про план з навчання українських фахівців на винищувачах F-16 і чи є в ньому пріоритетні пункти. Він підкреслив, що «авіація будь-яких помилок не прощає», в ній все повинно працювати як єдиний механізм.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua