Експерти виявили перевищення токсичного газу у Києві у кілька разів

КИЇВ. 15 лютого. УНН. У повітрі Києва з 6 по 11 лютого 2023 року спостерігали перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту. Про це інформує УНН, посилаючись на дані Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Деталі

Повідомляється, що перевищення у 3,1-3,8 раза були на площах Деміївській, Бессарабській та Галицькій, Берестейському проспекті, вулицях Олександра Довженка, Гетьмана Павла Полуботка, Каунаській та Скляренка.

На бульварі Лесі Українки, Оболонському проспекті, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска та Інженера Бородіна, згідно з даними спостереження на стаціонарних постах, перевищення становили 2,5-2,9 раза. Експерти відзначають, що в районі метеомайданчика обсерваторії на проспекті Науки, 37 перевищень не спостерігалось.

Окрім цього, вони зафіксували перевищення діоксидом сірки та формальдегідом у деяких районах міста.

Цитата

«Загалом, порівняно з попереднім тижнем, дещо знизився рівень забруднення діоксидом сірки, оксидом вуглецю та формальдегідом. Вміст інших домішок майже не змінився», — ідеться в повідомленні.

Нагадаємо

У Києві 9 лютого спостерігали погіршення якості повітря.

Довідково

Діоксид азоту (або оксид азоту(IV) — неорганічна сполука складу NO2. За звичайних умов є газом червоно-бурого кольору, з характерним гострим запахом або жовтуватою рідиною.

Діоксид азоту дуже отруйний при вдиханні. Однак, інгаляцій зазвичай можна уникнути, адже його легко виявити по запаху, навіть при низьких концентраціях. Одним з симптомів отруєння є набряк легенів, який, як правило, з’являється через кілька годин після вдихання. Крім того, низькі концентрації (4 проміле) можуть призвести до затримки дихання.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua