Максим Бобилєв у Печерському райсуді Києва 7 жовтня 2025 року. Фото: Суспільне
Печерський районний суд продовжив запобіжний захід для Максима Бобилєва — колишнього українського військовополоненого, якого підозрюють у жорстокому поводженні з українськими військовими в полоні.
Його триматимуть під вартою до 3 грудня.
Про це повідомляє Суспільне.
Клопотання захисту про помʼякшення запобіжного заходу суд не задовольнив. Бобилєва звинувачують у жорстокому поводженні з українськими військовими у російському полоні у 2023-2024 роках.
«Суд ухвалив задовольнити клопотання (прокурора, — ред.) і міру запобіжного заходу щодо Бобилєва Максима Андрійовича залишити без змін у вигляді тримання під вартою, і дію запобіжного заходу продовжити до 03.12.2025 року», — повідомив суддя Олег Білоцерківець.
Під час засідання 7 жовтня прокурор зачитав короткий виклад обвинувального акта. У ньому згадуються шість епізодів знущання з українських військовополонених у Калінінській виправній колонії в окупованій Горлівці на Донеччині, до яких, ймовірно, причетний Бобилєв. У справі пʼятеро потерпілих.
На запитання судді після оголошення обвинувачення про визнання провини Бобилєв відповів: «Абсолютно не визнаю».
«Вечірній Київ» писав про те, що Максим Бобилєв, ймовірно, брав участь у побитті «азовців».
Сніжана БОЖОК