Електрична тепла підлога: особливості та міфи

З розвитком сучасних технологій, електричний підігрів підлоги набув популярності, адже люди прагнуть досягти максимального комфорту у своїй домівці. Правда, перед тим як обрати ту чи іншу систему, потрібно чітко зрозуміти, які функції вона може виконувати. В цілому, принцип роботи теплої підлоги такий, що енергії вистачає для обігріву кімнати, тому при хорошій ефективності від традиційного опалення можна відмовитись.

 

Скільки енергії може споживати сучасна система?

При облаштуванні електричної підлоги варто розуміти, що її ефективність може бути різності, в залежності від вибраного покриття. Наприклад, на сторінці https://aqua-life.ua/ua/teplyy-pol-pod-laminat/ детально розписано, як правильно вибрати теплий пол під ламінат. Однак, вирішальне значення має не верхній шар, а саме нагрівальний елемент. Так, якщо мова йде про плівкове покриття, то середній показник споживання енергії варіюється від 150 до 500 Вт на квадратний метр.

Кабельна електрична система значно менш вимоглива в цьому плані, але коефіцієнт її корисної дії залишає бажати кращого. Найбільш привабливий варіант – інфрачервоний нагрівач, бо він має відповідний баланс між використанням електрики та корисною віддачею тепла.

Чому у квартирах рідко встановлюють теплу підлогу на воді?

Попри велику кількість функціональних переваг, системи обігріву підлоги, пов’язані з використанням води, майже не зустрічаються в багатоквартирних будинках. Це логічно, адже власник житла має бути застрахований від наступних ризиків:

  1. Нестабільна температура підлоги. В багатьох квартирах встановленні традиційні системи опалення, які споживають значну кількість водних ресурсів, тому для підігріву підлоги їх може не вистачити.
  2. Можливе затоплення сусідів. Будь-який прорив магістралі представляє серйозну небезпеку, навіть в тому випадку, якщо квартира, де функціонує система, не постраждає.
  3. Залежність від графіку постачання води. Якщо раптом трапиться аварійна ситуація, а це досить реально, то робота теплої підлоги буде під загрозою, адже без води система працювати не зможе. Схожа проблема іноді виникає при використанні сучасного обладнання, яке є в асортименті на сайті https://aqua-life.ua, тому не варто відразу панікувати, коли трапиться якась неприємність.

Всі перелічені труднощі дійсно існують, але не слід вірити у відверті міфи, які стосуються експлуатації електричної теплої підлоги. Зокрема, ходять чутки, що підігріте покриття негативно впливає на стан домашніх тварин, але це не так, бо при роботі системи ніяк не пов’язана з електромагнітним випромінюванням чи іншими схожими ефектами.

Крім цього, деякі експерти вважають, що тепла підлога не здатна підтримувати сталу температуру, тому її не варто використовувати як основне джерело опалення. Така точка зору також хибна, бо сучасні системи давно зарекомендували себе з кращого боку. Вони ідеально підходять для обігріву офісу, приватного будинку чи квартири, тому що сховані від сторонніх очей і максимально ефективні.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Киевский городской портал PRO-KYIV.in.ua