Епіфаній анонсував службу на Великдень в Успенському соборі Лаври

Найімовірніше, великодня служба в Києві відбудеться після завершення комендантської години, повідомив предстоятель ПЦУ.

Епіфаній анонсував великодню службу в Успенському соборі Лаври / фото УНІАН

Предстоятель Православної церкви України — митрополит Епіфаній, повідомив, що на Великдень 2023 проведе службу в Києво-Печерській лаврі.

Великодня служба відбудеться в Успенському соборі Лаври, розповів митрополит «Суспільному». За його словами, найімовірніше, служба буде вранці — після того, як завершиться комендантська година (триває з 00:00 до 5 ранку).

«…Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але. скоріше за все, після комендантської години вранці», — поділився Епіфаній.

Відео дня

Митрополит додав, що ПЦУ виступає не за те, щоб з Лаври виселити монахів, а за те, щоб у святині лунала молитва українською за нашу Батьківщині, і щоб там не панував «руській мір».

Важливі новини Києво-Печерської лаври — це сьогодні варто знати

Правоохоронці у середині листопада минулого року розпочали кримінальне провадження після того, як стало відомо, що у Києво-Печерській лаврі під час служби прославляли РФ. На початку грудня президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, у якому йшлося про запровадження заборони на діяльність в нашій країні релігійних організацій, які афілійовані з державою-агресором.

2 грудня увечері Києво-Печерську лавру було зареєстровано як монастир ПЦУ.

Наприкінці 2022 року термін угоди про оренду Українською православною церквою Московського патріархату Успенського та Трапезного соборів, які знаходяться на території заповідника «Києво-Печерська лавра», сплив, і ці собори повернулися під повний контроль держави. УПЦ МП незадоволена таким рішенням і вирішила судитися.

З УПЦ МП з 29 березня розірвано договір про оренду Нижньої Лаври, але представники цієї релігійної організації таке рішення саботують і не хочуть добровільно йти. 30 числа стало відомо, що суд відмовив УПЦ МП у забезпеченні позову до заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо виселення.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua