Епіфаній у Вербну неділю проводить службу у Лаврі (відео)

Після рішення виселити московських попів з Лаври тут дедалі частіше проводить службу ПЦУ та лунає українська молитва.

Епіфаній проводить службу в Лаврі / скріншот

Митрополит Православної церкви України Епіфаній проводить літургію в Києво-Печерській Лаврі у Вербну неділю. Цьогоріч це свято припало на 9 квітня.

Божественна літургія проходить в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври. Богослужіння, очолюване Епіфанієм, розпочалося о 9:00. 

Зазначимо, що до Лаври досі продовжують приходити противники виселення московських попів з храму. Тож сьогодні на території Києво-Печерської лаври посилили заходи безпеки.

Богослужіння Епіфанія у Лаврі на Вербну неділю — онлайн-трансляція

Що відбувається під Лаврою 9 квітня 2023 року

Ситуація на території Лаври

Вербна неділя — що це за свято, традиції

9 квітня у православних настає Вербна неділя 2023. У цей світлий день Ісус Христос прибув до Єрусалиму і його визнали Месією — Спасителем людства. 

Це одне з головних великодніх свят, яке відзначається рівно за тиждень до Великодня. В Україні на Вербну неділю заведено освячувати у церкві гілки верби з котиками.

У цю дату відзначається Вхід Господній в Єрусалим — подія з життя Ісуса Христа, коли він верхи на віслюку в’їхав у священне місто. Жителі Єрусалиму зустрічали Ісуса вигуком «Осанна», а на його шляху кидали пальмові гілки. Зазвичай так урочисто зустрічали тільки царя.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua