Фейк: лікарні Києва нібито переповнені пораненими з фронту і тому зупинено планові госпіталізації

Фейк: лікарні Києва нібито переповнені пораненими з фронту та тому зупинено планові госпіталізації.

Фейк: лікарні Києва нібито переповнені пораненими з фронту та тому зупинено планові госпіталізації. Ілюстративне фото: facebook.com/btodurov

Про те, що через велику кількість поранених з-під Бахмута столичні лікарні переповнені пораненими військовими з лінії фронту, повідомили деякі російські медіа та анонімні телеграм-канали. Ці фейки спростовують вітчизняні журналісти.

Інформацію про те, що через поранених бійців ЗСУ, які привезли з Бахмута, у столичних лікарнях стало неможливо проводити операції, спростовують
в українському виданні detector.media

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Спочатку ця інформація начебто з’явилася в репортажі італійської газети Corriere della Sera. У цьому європейському виданні начебто йшлося про одну зі столичних лікарень, що «тільки в один такий госпіталь надходить до 100 тяжко поранених бійців на добу».

Як повідомляють у detector.media, призупинення планових госпіталізацій у Києві справді має місце. Але причину називають іншу – російські обстріли енергосистеми, через що в місті пропадає світло, тепло та вода. Інформацію про зупинення госпіталізацій при безперервних атаках на інфраструктуру та тривалі відключення повідомляла ще на початку грудня заступник міністра охорони здоров’я України Марія Карчевич.

Крім того, виявляється, що репортаж у газеті Corriere della Sera справді існує, і журналісти були у лікарні, заповненій пораненими. Однак ця лікарня знаходиться не в Києві, а на Донбасі — за 50 км від Бахмута, в місті Лиман.

Нагадаємо, нещодавно PRO-kyiv.in.ua писав, що в Україні робитимуть екстрені операції навіть під час блекауту.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua