Французька компанія відновить житло на Київщині, використавши залишки зруйнованих війною будівель

Фото ілюстративне: Христина Гаврилюк/Суспільне

Французька компанія Neo-Eco використовуватиме будівельні відходи для оновлення будинків і об'єктів соціальної сфери, які постраждали від російської агресії у Київській області. Завдяки уряду Франції та іншим донорам компанія планує відновити 6 житлових будинків на 310 квартир, школу на 1000 учнів та дитячий садок.

Про це розповів віцепрезидент компанії Neo-Eco Барт Грюєр агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, на будівництво виділили 45 млн євро. До розробки проєкту вже залучили архітекторів. Барт Грюєр запевнив, що використання будівельних відходів дозволить заощадити бюджет приблизно на 20-25%.

"Для будівництва ми використаємо матеріали зі зруйнованих об'єктів біля аеропорту Гостомеля, щоб відбудувати будинок та дороги біля нього", — повідомив віцепрезидент компанії.

Він розповів, що французькі лабораторії проводять перевірку будівельного сміття, чи можна його використовувати вторинно. Грюєр зазначає, що понад 90% складу відходів придатні до повторного використання.

Меморандум про співпрацю з Київською обласною військовою адміністрацією був підписаний цієї осені під час візиту міністерки закордонних справ Франції Катрін Колонни.

Нині компанія завершує міське планування і сподівається до кінця року отримати дозвіл на будівництво.

Автор: Юрій Свиридюк

Що відомо про відновлення Київщини

Станом на 20 грудня у Київській області повністю відновлено 4652 об'єкти, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Із них 3776 — це житлові багатоквартирні і приватні будинки. Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба.

У липні цього року було ухвалене рішення додатково передбачити в бюджеті Київської області 87 мільйонів гривень на відбудову міст та сіл Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

У вересні стало відомо, що у Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню. Нині у місті триває ремонт багатоповерхівок.

15 грудня Північна екологічна фінансова корпорація (Nefco), яка належить п'яти скандинавським країнам, виділила 50 млн євро на відновлення інфраструктури деокупованих міст Київської області.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua