Футбол «Україна-Словаччина»: в Музеї війни в Києві створили фан-зону для перегляду гри

Фан-зона для футбольних уболівальників в Музеї війни, Київ, 21 червня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

У п'ятницю, 21 червня, Національна збірна України з футболу провела матч проти збірної Словаччини у груповому турнірі на чемпіонаті Європи-2024. Для перегляду поєдинку в приміщенні Національного музею історії у Другій світовій війні створили фан-зону для вболівальників.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

Для України це другий матч на чемпіонаті Європи-2024 з футболу.

Фан-зона для футбольних уболівальників в Музеї війни, Київ, 21 червня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук розповів Суспільному, чому саме Музей війни обрали для організації телетрансляції для футбольних фанів.

За його словами, з перших днів повномасштабного вторгнення Музей війни висвітлює, в тому числі і сьогоднішню російсько-українську війну. Заклад зібрав найбільшу колекцію артефактів з цієї війни, організував першу не тільки в Україні, а й у світі виставку про цю війну.

Як зауважив Юрій Савчук, війна залишає відбиток на всіх сферах життя країни — культурі, демографічній ситуації, здоров'ї нації, а також на спорті.

"Війна і спорт, з одного боку, це несумісні речі, тому що ми на сьогодні втрачаємо матеріальну базу нашого спорту. Більше 500 об'єктів пошкоджено, близько 100 зруйновані повністю. Ми втрачаємо цілі спортивні школи, ми втрачаємо фізично найкращих", — каже керівник Музею війни.

Разом з тим, багато спортсменів захищають Україну зі зброєю в руках. 443 з них загинули, нагадує Савчук. Крім того, за його словами, на світових аренах зірки українського спорту привертають увагу світу до війни, не подаючи руки російським суперникам. Легенди спорту займаються благодійністю і збирають кошти для ЗСУ.

Найяскравішим прикладом є два найвідоміші спортсмени-футболісти Андрій Шевченко і Олександр Зінченко, які є амбасадорами United24, зауважив гендиректор Музею війни.

"Нещодавно і Андрій Шевченко, і Олександр Зінченко були у нас, в нашому музеї… Ми виказали підтримку нашим хлопцям, і така ідея прийшла нам, щоб, скажімо, ще раз звернутись до цих цифр, …ще раз висвітлити особливу мужність, особливу незламність, особливий патріотизм, особливі зусилля і енергію спортсменів, які демонструють на весь світ і в Україні підтримку суспільства, підтримку Збройних сил у цій смертоносній війні", — сказав Юрій Савчук.

Уболівальники на трансляції матчу Євро-2024 в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Київ, 21 червня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Пряма трансляція футболу – на місцевих телеканалах Суспільного (на T2, кабельних мережах та IPTV, крім OTT-платформ). Стежте за матчем в текстовому онлайні тут.

Топ дня

У Києві посеред вулиці побили ветерана, поліція відкрила кримінальну справу 22 червня, 13:38

Обмеження почнуть діяти раніше: в «Укренерго» змінили час дії лімітів на 22 червня 22 червня, 11:22

На Київщині відкрили перший регіональний офіс «Зроблено в Україні» 21 червня, 13:31

Вимагав відвезти до кордону: у Бучі чоловік підірвав гранату в авто 21 червня, 12:32

ОГПУ встановив особи громадян, яких підозрюють у вчиненні замаху на казахстанського опозиційного політика Садикова 21 червня, 10:25

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua