Начальник російського Генштабу виступив на брифінгу із фейком.
Герасимов заявив, ніби Данія біля кордону з Росією розмістила ракетний комплекс, якого насправді не існує / колаж УНІАН, скріншот, фото ua.depositphotos.com
Начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов заявив про начебто загрозу для Росії від неіснуючого західного ракетного комплексу «Дарк Тіфон», що має дальність пострілу аж 2400 кілометрів, повідомляють експерти Defence Express.
Герасимов у середу, 18 грудня 2024 року, виступив на брифінгу із «цікавою», на думку аналітиків видання, заявою, що ніби країна НАТО Данія біля кордонів із Росією розмістила наземний ракетний комплекс «Дарк Тіфон». Насправді ж, запевняє видання, жодна із країн Заходу не має ракетного комплексу з такою назвою.
Експерти висунули припущення, що словосполучення «Дарк Тіфон» росіяни утворили шляхом поєднання елементів назв двох інших ракетних систем — гіперзвукового Dark Eagle і Typhon. І розповіли, що це за системи.
Відео дня
Dark Eagle — це наземний гіперзвуковий комплекс для армії США, ракета до якого коштує 41 мільйон доларів, а перший успішний випробувальний пуск відбувся лише в грудні 2024 року після кількох років невдалих спроб.
Читайте також:
Які шанси, що ЗСУ вже завтра лазером збиватимуть ворожі літаки: думка експертів
Китай показав випробування таємничого гіперзвукового «літака»
«Орєшнік» почали розробляти в Дніпрі: експерт розкрив нові подробиці про ракету РФ
Швидкість польоту ракети із цього комплексу становить 4,9 Мах, дальність стрільби – 3100 кілометрів, маса бойової частини не розкривається, батарея складається із чотирьох пускових установок сумарним залпом у вісім ракет.
Typhon — комплекс середньої дальності із УВП Mark 41, з якого можна застосовувати ракети Tomahawk у наземній версії та SM-6 для стрільби в режимі «поверхня-поверхня» на дальність до 460 кілометрів.
Аналітики помітили ще один нюанс: жодну із цих двох ракетних систем Альянс взагалі поки не розміщував ані в Данії, ані в інших країнах Європи. Вони пояснили, що в Данії на острові Борнхольм під час навчань у травні 2024 року розгорнули іншу систему — MK70 PDS, якою володіють ВМС США і яка адаптована лише під використання зенітних ракет типів SM-6 та SM-3.
Оприлюднення «вільної інтерпретації подій» Генштабом ЗС РФ, кажуть аналітики видання, підкреслює, «наскільки неадекватно взагалі у Кремлі сприймають навколишню дійсність».
Росія і фейки: останні новини
Нещодавно УНІАН повідомляв, що інформація про виробництво Росією 25 ракет «Орєшнік» на місяць — це фейк. Так вважає, зокрема, військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він обурювався, що багато ЗМІ «займаються тупим і бездумним копіпастом фейкової статті» Military Watch Magazine.
Це спростовував і голова Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко. Він назвав видання Military Watch Magazine своєрідною прокладкою для легітимізації вигідної для Росії інформації та подальшого її поширення.