Герметики — особливості та відмінності від монтажної піни

Під час виконання ремонтних, будівельних робіт, для заповнення щілин, пустот використовуються герметики. Це пастоподібні, в’язкі матеріали, котрі швидко тверднуть після контакту з повітрям. Важливою відмінністю герметиків є збереження еластичності після повного затвердіння. Основу герметика складає полімер, котрий зумовлює всі важливі характеристики матеріалу. Залежно від наявності додаткових компонентів, герметики можуть бути силіконовими, акриловими, поліуретановими.

Прості та легкі в застосуванні силіконові герметики

Основу силіконових герметиків складає низькомолекулярний силіконовий каучук, завдяки якому цей матеріал швидко твердне при кімнатній температурі. За особливостями нанесення такі герметики можуть бути однокомпонентними чи двокомпонентними. Найпростіші в застосуванні — однокомпонентні герметики, котрі наносяться прямо з флакона. Двокомпонентні тверднуть після змішування двох компонентів, частіше використовуються в промисловості.

Головні відмінності силіконових герметиків:

  • довговічність;
  • високий ступінь еластичності;
  • надійний захист від вологи та пилу;
  • стійкість до температурних перепадів, УФ-променів;
  • висока адгезія до кераміки, дерева, скла, металу;
  • може застосовуватися всередині та зовні приміщення.

Важливо пам’ятати, що силіконовий герметик непридатний для фарбування.

Відмінності акрилових герметиків

Основу таких герметиків складають акрилатні полімери. Найчастіше акрилові герметики застосовують у будівництві, під час обробки та ремонту поверхонь, котрі не пов’язані з водою.

Серед ключових відмінностей акрилового герметика варто назвати:

  • чудова адгезія практично до будь-яких матеріалів — бетону, дерева, цегли, тинькування та гіпсокартону;
  • високі показники еластичності;
  • відсутність усадки — при заповненні швів такий герметик не тріскається, не деформується;
  • безпечний склад;
  • доступна ціна.

Акриловий герметик зручно використовувати, в незастиглому вигляді він легко змивається водою, тому працювати з ним легко. Також досить просто відмити інструменти після завершення нанесення герметика.

Високоеластичні поліуретанові герметики

Основу такого матеріалу складають поліуретанові смоли, котрі відрізняються тривалим часом застигання. Саме тому працювати з поліуретановим герметиком просто та легко.

Герметик на основі поліуретану відрізняється чудовою еластичністю, не тріскається, не деформується. Тому цей матеріал може застосовуватися для заповнення швів, котрі піддаються впливу вібрацій.

Під час нанесення поліуретановий герметик просто розрівняти по поверхні, він не залишає напливів. Також варто відзначити довговічність – такий герметик здатен прослужити до 15 років.

Ці та інші різновиди герметиків для нанесення всередині приміщення та назовні вам допоможуть підібрати в магазині «ОколоРемонта».

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua