Голова Мінкульту висловився проти закриття музею Булгакова у Києві

Глава Мінкульту висловився проти закриття музею Булгакова у Києві.

Глава Мінкульту висловився проти закриття музею Булгакова у Києві. Фото: wikipedia.org

У Міністерстві культури прокоментували ідею закрити київський музей письменника Михайла Булгакова.

Нагадаємо, Національна спілка письменників України пропонує закрити музей російського письменника українського походження Булгакова та відкрити у цьому приміщенні музей імені українського композитора Олександра Кошиця, який також проживав у цьому будинку. НСПУ вважає, що в Києві не повинен працювати музей письменника, який «затято ненавидів Україну та її незалежність, а також ганьбив, як тільки міг, її у своїх творах», зокрема у романі «Біла гвардія».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Думка щодо цього кроку у столиці розділилася. Директор столичного музею Михайла Булгакова Людмила Губіанурі висловилася про закриття культурної установи. Вона зазначила, що НСПУ «використовувала не всю свою зброю». Позиція українських письменників невиправдана, адже вони не виключили Булгакова зі Спілки та не ініціювали позбавлення його громадянства за антирадянську діяльність.

До обговорення цієї теми підключилися і до Міністерства культури. Голова Мінкульту Олександр Ткаченко виступив проти цієї ідеї, передає «Укрінформ».

За словами Ткаченка, йому було дивно читати заяву Спілки письменників, оскільки він не знає – чим їм завадив музей Булгакова. Міністр зазначив, що Булгаков був киянином і, хоч у його художніх творах були репліки героїв щодо визвольних змагань на початку 20 століття, Ткаченко не вважає, що музей винен.

Тому його не варто чіпати, підсумував голова Мінкульту.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua