Головний прокурор Києва на новорічні свята їздив закордон — журналісти «Схем»

керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер. Фото: Київська міська прокуратура.

Керівник Київської міської прокуратури 42-річний Олег Кіпер на новорічно-різдвяні свята їздив у відпустку за кордон, де загалом провів 10 днів. Про це йдеться у публікації проєкту "Схеми: корупція в деталях".

Очільник Київської міської прокуратури виїхав з України 29 грудня 2022 року через кордон із Польщею та повернувся в країну 8 січня 2023-го. У коментарі журналістам "Схем" головний прокурор Києва підтвердив, що виїздив закордон саме у відпустку, пояснивши це "сімейними обставинами". При цьому Кіпер зауважив, що "відпустка не була святковою чи новорічною". Документи щодо права виїзду за межі країни він подав і отримав відповідний дозвіл.

Водночас Кіпер відмовився назвати країну, куди виїжджав. Він пояснив це міркуваннями безпеки. За словами прокурора, його дружина влітку змінила російське громадянство на українське, тож він не хоче розголошувати її місцеперебування. Водночас "Схеми" встановили, що на момент їхньої публікації офіційні органи РФ обліковують російський паспорт дружини головного прокурора Києва Ірини Кіпер як дійсний. З цього приводу Олег Кіпер порадив журналістам звернутись за роз’ясненнями до Міграційної служби.

Суспільне звернулося до прокурора за коментарем, він сказав надіслати запит до пресслужби.

Факти з біографії керівника Київської міської прокуратури Олега Кіпера

27 липня 2020 року тодішня генпрокурорка Ірина Венедіктова призначила на посаду керівника прокуратури Києва Олега Кіпера, який до того півтора місяця обіймав посаду заступника прокурора Києва.

У минулому Кіпер обіймав посади слідчого Котовської прокуратури Одещини, прокурора відділу Генеральної прокуратури, начальника управління прокуратури Івано-Франківської області, заступника прокурора Івано-Франківської області та заступника начальника управління – начальника відділу Генпрокуратури.

За часів президентства Януковича Олег Кіпер працював заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ, проте після Революції гідності Кіпера звільнили з прокуратури через люстрацію.

11 вересня 2019 року в АМКУ вирішили, що підстав для люстрації прокурора не було, й зобов’язав ГПУ виключити Кіпера з реєстру люстрованих осіб Міністерства юстиції та виплатити йому 805 тис. грн за "вимушені прогули".

Що відомо про заборону посадовцям виїжджати за кордон під час війни

Президент Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони, яке передбачає заборону на виїзд чиновників за кордон в умовах воєнного стану.

Наприкінці січня журналісти УП повідомили, що заступник генпрокурора Олексій Симоненко на новорічні канікули їздив у десятиденну відпустку в Іспанію на "Мерседесі" львівського підприємця і депутата. Пізніше Олексія Симоненка звільнили з посади заступника Генерального прокурора.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua