Як правильно поливати орхідеї: експерти назвали два найкращі способи

За словами фахівців, важливо не лише дотримуватись графіку поливу, а й стежити за станом квітів.

Щоб орхідеї гарно цвіли, потрібно знати, як їх поливати / фото ua.depositphotos.com

Орхідеї додають яскравості до будь-якої оселі, однак догляд за ними може бути непростим. Крім правильного горщика, ця рослина потребує ретельного поливу. Зокрема фахівець з кімнатних рослин Вірджинія Хейз каже, що у природі орхідеї ростуть на деревах в тропічному лісі, тому їм подобається, коли їх обливають водою або природним чином дренують, однак в домашніх умовах вони потребують зовсім іншого догляду, передає Real Simple.

Як правильно поливати орхідеї?

Одним з найвідоміших методів поливу орхідей є метод кухонної раковини. Зокрема провідний флорист Кейлін Хьюітт зазначила, що цей метод є найкориснішим, якщо ваша орхідея знаходиться в горщику, де є кора. 

«Наповніть раковину теплою водою приблизно до верху горщика — не потрібно занурювати всю рослину — і залиште її у воді приблизно на десять хвилин», — пояснила вона. 

Відео дня

Хейз додала, що занурення горщика на більш ніж 15 хвилин може призвести до загнивання коренів, тому, аби уникнути такої проблеми, варто встановити таймер. Після того, як мине потрібний час, вийміть рослину та дайте їй стекти, перш ніж помістити її назад у горщик. 

Хьюітт зауважила, що можна поливати орхідею з крана, однак якщо її якість не ідеальна, то ви можете використовувати бутильовану воду. Крім того, вона радить уникати для поливу дистильовану або дуже солону воду. 

Також можна спробувати поливати орхідею за допомогою лійки або пульверизатора. Проте пульверизатор не має бути єдиним джерелом води для вашої квітки, а лише підтримувати її у вологому стані між поливами. 

Хьюітт підкреслила:

«Це чудовий інструмент, який можна використовувати протягом тижня, щоб підтримувати рівень вологості і зволоження в ідеальному для ваших рослин місці. Якщо ви використовуєте лійку, вийміть орхідею з декоративного горщика і залиште її під проточною водою на п’ятнадцять секунд. Після того, як вода просочиться, залиште її стікати в раковині ще на п’ятнадцять секунд, а потім поставте назад у горщик».

Однак пам’ятайте, що воду потрібно лити з обережністю.

«Використовуючи лійку або пульверизатор, будьте обережні, щоб вода не потрапила на квітки орхідеї. Це може пошкодити цвітіння і викликати ботритис (також відомий як пліснява)», — попередила Хейз.

Як часто поливати орхідею?

Зазвичай орхідеї потрібно поливати кожного тижня. Проте різні види цих рослин мають різні потреби у зволоженні, тому перед тим, як складати графік поливу, перевірте, який саме вид у вас росте. 

«Цимбідіуми потребують дуже вологого середовища, постійно. Поливайте постійно і не давайте ґрунту пересихати між поливами. Якщо ви не хочете, щоб рослина тонула у воді, тоді потрібен лише постійно вологий ґрунт. Дайте рослині просочитися — це ключ до успіху», — додала Хьюітт.

Водночас дендробіуми потребують трохи менше води, однак їх все одно потрібно поливати кожні кілька днів. Проте фаленопсисам потрібно постійне вологе середовище. 

«Поливайте їх приблизно двічі на тиждень або частіше в теплі або сухі місяці», — порадила експерт.

Хейз підсумувала:

«Не просто дотримуйтесь графіка поливу. Подивіться на орхідею та її коріння. Можливо, кілька тижнів, через зміну погоди або розташування у вашому домі, вона може не потребувати поливу. Орієнтуйтеся на колір коренів — якщо вони білі, поливайте. Якщо коріння зелене, залиште його».

Читайте також:

Як приготувати пухку та ніжну паску: Оля Полякова розкрила свій рецепт, перевірений роками

Торт «Лимонне Блаженство»: рецепт, якому є чим вас порадувати

Тільки генії можуть знайти дивну курку за 11 секунд: надскладна головоломка

Інші поради щодо догляду за орхідеями

Раніше садівники розповіли, як врятувати вмираючу орхідею. Зокрема вони радять врегулювати графік поливу обрізати коріння, пересаджувати рослину у правильний час, замочити орхідею, а також забезпечити відповідну температуру.

Також стало відомо, чи справді рисова вода корисна для орхідей. Зазначається, що така вода містить поживні речовини, такі як вуглеводи, амінокислоти та вітаміни, які сприяють здоровому росту.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua