Як правильно вживати чорнослив, щоб було смачно: досвідчені кухарі поділилися секретами

Цей смачний і корисний сухофрукт можна використовувати і в солодких стравах, і в закусках.

Чорнослив можна їсти сирим як повноцінну страву, так і використовувати його в різних рецептах / Фото Pixabay.com

Чорнослив — смачний і корисний продукт, однак не всім подобається його смак. Ймовірно, це тому, що багато кухарів не завжди правильно його використовують. На шпальтах видання martha stewart фахівці з чорносливу назвали кілька способів насолодитися цим сухофруктом.

Чорнослив є хорошим джерелом клітковини, завдяки чому він сприяє травленню та запобігає закрепам, а його протизапальні властивості підтримують здоров’я кісток, стверджують експерти. Також цей продукт багатий на антиоксиданти, вітаміни A, B6, C і K, калій, марганець, мідь.

Завдяки насиченому смаку та різній текстурі чорнослив можна використовувати у різноманітних рецептах – як солодких страв, так і закусок. 

Відео дня

Наприклад, він може легко замінити фініки чи інжир у рецептах, але не навпаки, каже кухарка і розробниця рецептів Брітні Браун-Чемберлен. 

Читайте також:

Як зрозуміти людину: названо формулу, яка пояснює поведінку будь-якого з нас

Вищий рівень: тренер розповів, скільки присідань потрібно робити за 60 секунд

Зацвіте навіть «найупертіша» орхідея: як приготувати для неї «найкраще добриво»

Експерти зібрали поради, як їсти чорнослив, щоб зберегти його смак і водночас користь. Зазначається, що його можна їсти сирим як закуску або тушкувати у воді із кленовим сиропом до м’якості. Його також можна поєднати з несподіваними інгредієнтами, таким чином розширивши «репертуар» будь-якого кухаря. 

«Хоча чорнослив більше використовується в солодкій випічці, як-от класичні фруктові хлібці, британські пудинги, він є універсальною закускою для будь-чого — від соусів до салатів», — пояснив комерційний директор фермерського кооперативу, який виробляє сухофрукти, Марк А. Філдс.

Ось поради, як можна вживати чорнослив.

Заміна цукру. Чорнослив може замінити цукор та олію у хлібобулочних виробах, тому що він додає солодкість і зволожує, каже Браун-Чемберлен. Також він може замінити тростинний цукор у домашньому соусі для барбекю або кетчупі, надаючи природної солодкості й аромату.

Когезійний агент. Чорнослив може бути сполучною речовиною в солодощах без випічки, таких як енергетичні шматочки.

Підсилення умамі. Чорнослив також підходить для їжі з насиченими нотками умамі, що властиво для японської кухні.

Начинки. Чорнослив дуже смачний як начинка для хліба та тістечок.

Доповнення до м’яса і сиру. Чорнослив чудово поєднується із сирами, особливо з козячим та овечим, стверджує Філдс. А Браун-Чемберлен радить спробувати комбінацію «прошутто-чорнослив-сир».

Основні страви. У поєднанні з білками, такими як курка або риба, насиченість чорносливу створює поєднання солодкого, гострого і навіть гострого смаку, каже Філдс. Браун-Чемберлен додає чорнослив до начинки для свинячої вирізки. Також кухарі радять приготувати печену качку з чорносливом.

Напої. Браун-Чемберлен варить із чорносливу пюре, а потім використовує його в коктейлях або смузі.

Консерви. Із чорносливу можна приготувати ласощі для намазування. Вони будуть нагадувати желе.

Раніше УІНАН розповідав, як чорнослив впливає на травлення, кістки та серце.

Багатий на клітковину, калій, вітамін К і фенольні сполуки, чорнослив володіє безліччю потенційних переваг для здоров’я, включно з підвищенням мінеральної щільності кісток, здоров’ям серця і багатьом іншим, пояснила сертифікована дієтологиня з Нью-Йорка Барбі Червоні.

За її словами, чорнослив сприяє зниженню ваги, оскільки потенційно підвищує рівень хорошого холестерину і дає відчуття ситості.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua