Зокрема, краще уникати грейпфрутів з ідеально круглою формою – це може означати, що він недостатньо стиглий.
Експертка дала поради, як обрати солодкий і стиглий грейпфрут у магазині / фото ua.depositphotos.com
Вибрати в магазині не лише стиглий, а й соковитий та солодкий грейпфрут – завдання не з легких. Але є прості хитрощі, які допомагають вибрати найкращі свіжі фрукти, на які ви можете покластися.
Іноді вони досить очевидні – наприклад, яскравий колір або невеликі плями на шкірці, розповідає у матеріалі для Tasting Table засновниця HealthyRecipes101.com, платформи, яка пропонує схвалені дієтологами ідеї рецептів та плани харчування, Луна Реджіна. За її словами, майже всі види фруктів мають чіткі ознаки того, коли вони найкраще підходять для вживання, і грейпфрути – не виняток.
Як обрати солодкий і стиглий грейпфрут
Якщо ви не знаєте, з чого почати, відштовхуйтесь від надійних основ: зовнішній вигляд, вага і твердість. Як правило, шкірка стиглого грейпфрута – яскрава і гладенька. Інтенсивність кольору також є хорошим показником стиглості – чим глибший колір, тим солодший смак.
Відео дня
Якщо є трохи зеленого кольору, ви все одно можете купувати фрукт. Але залиште його полежати день-два, щоб він повністю дозрів.
Також Луна Реджіна радить звернути увагу на вагу фрукту. Ті, що легші, ніж виглядають, можуть бути досить сухими всередині. При легкому стисканні грейпфрут має бути не сильно твердим, але й не надто мʼяким.
Чого слід уникати при купівлі грейпфрутів
Найперша ознака, яка свідчить про те, що грейпфрут чи інший фрукт не варто купувати – це вмʼятинки та видимі плями.
«Також не можна забувати про зміну кольору і загальну тьмяність. Незважаючи на те, що кілька плям, подряпин і крихітних ямочок все ще прийнятні, вам краще триматися подалі від грейпфрутів з великими знебарвленими і коричневими плямами. Це може означати, що фрукт вже має ознаки псування і гниття. Це стосується не тільки грейпфрута, але й інших фруктів родини цитрусових. Насправді, це один з найкращих способів визначити, чи не зіпсувався лимон», – пояснює експертка.
Також вона радить уникати грейпфрутів з ідеально круглою формою – це може означати, що він недостатньо стиглий. Форма ідеально стиглого грейпфрута нагадує овал.
«Ще одна ознака, на яку варто звернути увагу, – груба і, можливо, товста шкірка. Це може означати, що йому сильно бракує вологи, а сухий грейпфрут ніхто не любить», – додала Луна Реджіна.
Як обирати стиглі фрукти
Раніше ми писали про те, які ознаки має солодка і соковита хурма. Зокрема, варто звертати увагу на колір. Стигла хурма має бути насиченого помаранчевого кольору. Бліді або зеленуваті плоди, найімовірніше, будуть в’язати.
Також ми розповідали про те, як вибрати мандарини. Насамперед потрібно орієнтуватися на їхній сорт, хоча солодкість залежить також і від місця їхнього вирощування, і часу збору врожаю. Крім того, звертайте увагу на шкірку – вона не повинна мати ушкоджень, плям, вм’ятин, бути липкою або сухою.