Як виростити імбир у домашніх умовах: найкращі поради від садівника

Імбир можна посадити коли завгодно, але є кілька умов, яких необхідно дотримуватися.

Як виростити імбир на підвіконні / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com

Іноді люди можуть замислитися над тим, а чому б не висадити що-небудь у себе на підвіконні. Це можна зробити і з імбиром — у кімнатних умовах це зовсім просто, оскільки рослина не потребує особливого догляду.

Для вирощування цієї рослини в кімнатних умовах достатньо мати здоровий шматок кореневища імбиру (стебла, що росте горизонтально під землею і пускає коріння та стебла з вузлів), пише Martha Stewart.

Хоча імбир вважається тропічною рослиною, що росте в теплому кліматі, за наявності здорового кореневища і правильних умов ви можете вирощувати його вдома і насолоджуватися його ароматом і листям протягом цілого року. Власник і оператор ферми Stonecipher Farm Ян Джеролмак заявив, що найкращим часом для посадки імбиру є лютий або березень, хоча його можна саджати в будь-яку іншу пору року.

Відео дня

Як посадити імбир у приміщенні

  • 1. Купуйте здоровий імбир
  • «Він має бути органічним, тому що деякі неорганічні імбири були опромінені або обприскані інгібітором росту, що може перешкодити імбиру прорости», — додає Джеролмак.

  • 2. Замочіть імбир
  • Замочіть імбир у воді на один день, перш ніж помістити його в ґрунт, щоб допомогти йому швидше прорости. Хоча цей крок, за словами експертів, необов’язковий для здорового росту.

  • 3. Посадіть імбир у ґрунт
  • У наповнений ґрунтом лоток або горщик, опустивши його приблизно на 5 сантиметрів нижче поверхні ґрунту. Для цього періоду проростання підійде будь-яка суміш або середовище (ґрунт, торф’яний мох, компост тощо).

  • 4. зберігайте імбир у теплому місці
  • Зберігайте імбир у теплому місці, наприклад, на верхівці холодильника (від якого виходить тепло).

    «Найголовніше при вирощуванні імбиру — підтримувати температуру на рівні 20-30 градусів Цельсія. За нижчої температури імбир ростиме довше. Коли імбир тільки починає рости, віддавайте перевагу теплу, а не сонцю, оскільки сонце не таке важливе, поки в рослини не з’явиться листя.

  • 5. Поливайте імбир
  • Злегка поливайте імбир, але уникайте надмірного поливу. «У імбиру деякий час немає коренів, тому він не може використовувати воду». Однак саме кореневище потребує вологи в ґрунті, тому легкий полив раз на тиждень буде корисний.

  • 6. Пересадіть імбир у новий горщик
  • Імбиру потрібно близько шести-восьми тижнів, щоб з’явитися на світ, але іноді цей процес затягується на місяці (особливо якщо температура недостатньо тепла). Після того як імбир з’явиться, пересадіть його в постійний горщик. Для довгострокової перспективи краще використовувати горщик об’ємом 15 літрів.

    Як доглядати за імбиром у приміщенні

    Від того, як ви доглядаєте за імбиром, залежить, наскільки добре він буде рости. Переконайтеся, що ви забезпечуєте імбиру достатню кількість сонячного світла, води, ґрунту і добрив, щоб він процвітав у вашому домі.

    У приміщенні імбир найкраще росте під прямими сонячними променями протягом усього дня. Однак якщо ви переносите імбир на вулицю в теплу пору року, найкраще підійде часткове затінення. Крім того, щойно у вашої імбирної рослини з’явиться листя, їй необхідний регулярний полив і достатній дренаж, щоб уникнути заболочування.

    «Найкраще підійде горщик з великою кількістю отворів і гравієм на дні, а зверху — ґрунт», — підкреслює Джеролмак. Також повідомляється, що імбир найкраще росте в добре дренованому, злегка кислому ґрунті з pH від 6,0 до 6,5. Ґрунт, багатий органічними речовинами, наприклад компостом, поліпшить здоров’я рослин і підвищить урожайність.

    Експерти також заявляють, що не варто забувати про щомісячне використання рибної емульсії або ламінарії, що буде дуже корисно для ґрунту.

    Як збирати врожай імбиру, вирощеного в закритому ґрунті

    Восени або якщо рослина сама по собі завмирає, ви можете залізти в ґрунт і відламати імбир у міру необхідності, а решту залишити рости далі. Або ж забрати весь корінь і почати процес із самого початку.

    Інші новини зі сфери «сад-город»

    Раніше УНІАН повідомляв, навіщо закопувати чорнобривці на городі восени.

    Крім того, як виростити фіалку з листочка. Експерти повідомляють, що розмножувати їх зовсім не складно. Необхідно просто взяти живці з дорослих рослин і коріння з’явиться вже через кілька тижнів.

    Джерело

    Рейтинг
    ( Пока оценок нет )
    PRO-KYIV.in.ua