ЗРК Nasams. Фото: Мілітарний
Унікальна американо-норвезька установка ЗРК Nasams третьої модифікації закриває українське небо з осені 2022-го року.
Військові Повітряних сил ЗСУ показали пускову установку після бою. Вони зазначили, що ефективність комплексу — одна ракета — одна ціль.
Це норвезький комплекс малої дії. Вже з осені 2022-го року установка почала знищувати ворожі розхвалені ракети в українському небі.
Що таке NASAMS? Назва — абревіатура від Norwegian Advanced Surface to Air Missile System. Розробка одного з гігантів світової оборонної промисловості норвезької технологічної групи Kongsberg та американської компанії Raytheon.
Це зенітно-ракетна система з американським радаром, яка може випустити 72 ракети за 12 секунд і збиває літаки, гелікоптери і крилаті ракети. Її використовують 12 країн світу, США взяли її на озброєння як один з видів захисту Білого Дому.
Військові кажуть, що їм було важко перенавчатись з радянської техніки, але вони були наполегливими й досягли успіху.
На ЗРК три робочі місця, комплекс може працювати в ручному, автоматичному і напівавтоматичному режимі.
Українці працюють у ручному режимі, бо людський фактор дає змогу досягти найбільшого успіху.
Комплекс, про який розповіли у Повітряних силах, має командний пункт, із якого здійснюється управління, один радар і пускові установки. Кожна пускова вміщує у собі 6 зенітних керованих ракет.
Здійснюється повітряний удар противником, летять велика кількість ракет, радар виявляє ці цілі, оператори обирають пускові, здійснюють пуск по цілі, доповідають про результати.
На рахунку підрозділу, який представлено на відео, знищення понад 150 цілей, здебільшого — крилаті ракети та інші цілі.
Кирило Перетятько, Герой України, розповів про потужність та продуктивність ЗРК на прикладі лише одного бою:
«За один протиповітряний бій ми збили 11 крилатих ракет. Бойова робота тривала не більше двох хвилин. Російські пропагандисти постійно звинувачують нашу протиповітряну оборону, але це все повна брехня, ракета AIM-120 AMRAAM, якщо не влучає, вона ліквідовується в повітрі. Вона не має такої вибухової сили, як балістичні ракети РФ».
Літаки, гелікоптери, безпілотники — все це може знищувати норвезька ЗРК у небі. Коли критичну інфраструктуру атакували росіяни, на нових установках енергетику захищали саме на таких ЗРК.
Також збивали надзвукові ракети Х-101.
«Таке не забувається!» — кажуть сміливі військові ППО.
Повітряні сили закликають приєднуватись до них українських чоловіків.
«У нас дуже весело, особливо, коли летять ракети!» — жартують військові.
Читайте також за темою:
«В України вже є ракетні комплекси, які охороняють президентів США».
Ольга СКОТНІКОВА