Олександр Наумчук. Фото: Інстаграм-сторінка Олександра Наумчука
В ексклюзивному інтерв’ю для «Вечірнього Києва» Олександр Наумчук розкрив актуальні питання урологічного здоров’я, вплив війни на фізичний та психоемоційний стан чоловіків, а також наголосив на важливості профілактики та своєчасного звернення до спеціалістів.
Олександр Наумчук — досвідчений уролог, який має багаторічний стаж та глибоке розуміння проблем репродуктивного здоров’я.
Він стане одним з ключових спікерів фестивалю «Мій Фест», присвячений ментальному здоров’ю та сексуальній культурі, що пройде у столиці 29-30 березня. У відвертому обговоренні «Без сорому: як сформувати нову сексуальну культуру» Олександр поділиться професійними інсайтами та власним баченням трансформації сексуальної комунікації в українському суспільстві.
Напередодні фестивалю «Вечірній Київ» розпитав лікаря про тему його розповіді, актуальні урологічні проблеми українців, як їх уникнути та коли варто звертатися до фахівця.
— На фестивалі ви братимете участь в розмові «Без сорому: як сформувати нову сексуальну культуру». В чому полягає нова сексуальна культура, чим вона вирізняється та як може позитивно вплинути на життя і здоров’я українців?
— Нова соціальна культура полягає в тому, що сьогодні молодь все більше відкритіше може говорити про статевий акт. Я вважаю, що це є нормальним. Вони можуть в парі обговорювати проблеми. Все, що їх не задовольняє або задовольняє, і не приховувати цього.
Але ще було б дуже круто, якщо батьки могли спілкуватись відкрито зі своїми дітьми й говорити з ними про свої проблеми. Або лікарі, які в цьому розуміються, гінекологи, урологи більше говорили про сексуальну культуру. Тому що, повірте, що всі, хто шукає відповідь на якесь питання, що стосується статевого акту або певної проблеми, йдуть спочатку в інтернет.
— Які урологічні проблеми сьогодні актуальні в Україні? Як на стан здоров’я чоловіків, за вашими спостереженнями, вплинула війна?
— Порушення якості ерекції та лібідо. На це вплинули стрес, депресія, гіпогонадизм (зниження гормонального фону), зниження тестостерону. І відповідно це позначається на сексуальному житті пари.
З приводу урологічних проблем — це онкологічні захворювання. Дуже актуальна в Україні сечокам’яна хвороба, яку ми лікуємо. І я порушую питання з приводу стресового нетримання сечі у жінок, тому що всі жінки чомусь терплять цю історію. Це підтікання при кашлі, чханні, бігові. Не треба терпіти, треба просто звернутися до фахівця, який допоможе це вилікувати.
— Які фактори найбільше впливають на ризик розвитку урологічних захворювань?
— Те, що пацієнти не звертаються для простого профілактичного огляду. А приходять вже тоді, коли є проблеми.
— Що б ви порадили робити для профілактики?
— Пити 1,5 — 2 літри води, регулярно, раз на рік, здавати спектр урологічних аналізів — це загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, можливо, бакпосів крові та робити ультразвукове обстеження нирок, сечоводів, сечового міхура як мінімум.
Олександр Наумчук. Фото: Інстаграм-сторінка Олександра Наумчука
— Яких найпоширеніших помилок припускаються чоловіки щодо свого здоров’я?
— Займаються самолікуванням. Потім приходять ще з більшою проблемою.
— В яких випадках слід звертатися до лікаря? На що потрібно звертати увагу?
— Якщо є порушення якості ерекції, стреси, депресії, ви відчуваєте, що ви не висипаєтеся, є лінь, апатія, відраза до фізичних навантажень. Тобто це вже говорить про погіршення гормонального фону. Якщо чоловіки не відмічають регулярно 2-3 рази на тиждень ранкової ерекції. Регулярно — це протягом 3 місяців.
Якщо є нічне сечовипускання, якщо є болі в промежині, якщо є болі в попереку (може бути сечокам’яна хвороба), якщо є кров в сечі — насамперед треба йти до уролога, як чоловікам, так і жінкам. Адже ми лікуємо, і чоловіків, і жінок.
Нагадаємо, 29-30 березня у Pochayna Event Hall відбудеться Мій Фест — перший в Україні фестиваль, присвячений ментальному здоров’ю та сексуальній культурі.
Цей масштабний захід об’єднає експертів та учасників для відвертої розмови про важливі теми сучасності: пошук мотивації жити, збереження стосунків на відстані, прийняття себе з травмами та пораненнями, діалог між батьками та дітьми в умовах війни.
Марія КАТАЄВА