Яка пенсія у лікарів в Україні: скільки грошей можна отримати за вислугу років

Розповідаємо, які пенсії у медпрацівників в Україні.

Стаж і зарплата мають значення при розрахунку пенсій / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Кожна людина в Україні має право отримати виплати при виході на заслужений спокій після довгих років роботи. Для деяких категорій громадян доступна надбавка за вислугу років.

УНІАН розібрався, яка пенсія призначається медичним працівникам за вислугу років і які умови для її отримання.

Пенсія за вислугу років в Україні для медиків

Виявилося, що на пільгову пенсію мають право медики, які працювали в установах і на посадах із конкретного переліку. Йдеться про лікарів і середній медичний персонал на будь-яких посадах, фармацевтів і провізорів.

Відео дня

Крім того, доплата за вислугу років залежить від наявності стажу. При виході на спокій після 2024 року потрібно обов’язково мати 30 років стажу. Сам вік людини не має значення.

При цьому в подвійному розмірі враховуються терміни роботи до 2004 року в:

  • лепрозорному та протичумному закладі охорони здоров’я;
  • в установі (відділенні) з лікування людей, заражених вірусом імунодефіциту людини або тих, що страждають від СНІДу;
  • в інших інфекційних закладах або відділеннях;
  • у патолого-анатомічному та реанімаційному відділеннях;
  • у закладах, які надають психіатричну допомогу.

Тепер перейдемо до самих коштів, на які може розраховувати літній українець.

Мінімальна пенсія за вислугою медикам

Розмір цієї виплати чітко визначений українською державою. Відповідно до закону, пенсія за віком становить близько 55% від зарплати, але не може бути меншою за мінімальний розмір цих виплат.

Як відомо, мінімальна пенсія медсестри в Україні така ж, як і в інших громадян. Її розміри визначені законом і залежать від віку людини та стажу. Так, ті, хто досяг 65-річного рубежу і можуть похвалитися повним страховим стажем (30/35 років), отримують мінімум 3 758 гривень.

Пенсію медику за вислугу років рахують, орієнтуючись на стаж і розмір доходів. ПФУ для цього бере середньомісячну зарплату за будь-які два місяці роботи поспіль, а потім множить її на коефіцієнт стажу.

Важливо пам’ятати, що працювати й отримувати відповідну доплату не можна. Пенсію за вислугу років платять, тільки коли людина звільнена з роботи, яка надала таке право. Якщо влаштуватися назад, то до повторного звільнення з роботи, гроші виплачувати не будуть.

Однак у цій ситуації є вихід — працювати за іншою спеціальністю. Так, медсестри і лікарі можуть піти працювати реєстраторами, техслужбовцями, санітарками, молодшими медсестрами і не тільки. Це дасть змогу отримувати і пенсію за вислугу років, і зарплату.

Раніше ми розповідали, яка доплата пенсіонерам після 65 років.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua