Яка тварина на Землі має найбільше зубів: вчені здивували дослідженням

Зазвичай люди думають, що такий статус належить акулам або іншим великим тваринам, проте це не так.

До переліку тварин з найбільшою кількістю зубів увійшли пласкохвостий гекон, біла акула та равлик / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Тваринний світ значно перевершує людей за кількістю зубів. Особливо всі дивуються, коли дізнаються, що равлики мають більше зубів, ніж будь-яка інша істота, пише IFL Science.

Зокрема дослідники розповіли про найбільшу кількість зубів, які були знайдені у роті тварини за один раз, а не за все її життя. 

Спершу йдеться про гігантського броненосця, який має до 100 зубів. Така цифра не є світовим рекордом, проте все одно вражає. Ці зуби допомагають броненосцю подрібнювати раціон з м’яких комах, включаючи мурах і термітів. 

Відео дня

Також серед лідерів у конкурсі на найбільшу кількість зубів є звичайний пласкохвостий гекон Мадагаскару. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, він має 169 зубів на верхній щелепі і 148 на нижній, що в сумі становить 317 зубів.

Якщо говорити про жителів океану, то тут одразу кілька видів акул змагаються за найбільшу кількість зубів. Акули відомі тим, що мають багато зубів впродовж усього життя. Загалом вони можуть відростити близько десятки тисяч зубів за своє життя. Проте зазвичай великі білі акули мають близько 300 зубів. 

Крім того, тихоокеанський окунь теж має багато зубів. Загалом його щелепи вкриті близько 555 зубами. Дослідження свідчать про те, що вони можуть втрачати до 20 зубів на день, проте їм вдається їх кожного разу відрощувати. 

Однак перемогу у цьому змаганні все ж виборов скромний равлик, який, за даними Наукового центру Глазго, має близько 14 тисяч дентикул — зубоподібних структур, які виготовлені з хітину, а не з кальцієвих сполук. Ці дентикули вистилають його радулу — орган, який схожий на язик. 

«Радула використовується як м’ясоїдними, так і рослиноїдними молюсками для забирання фрагментів їжі до рота — звідси і латинська назва «radula» [що означає] «маленький скребок. По суті, тварини з радулами висувають їх — трохи схоже на висунутий язик — і зішкрябують те, чим вони харчуються», — зауважив старший куратор відділу безхребетних без комах Музею природознавства в Лондоні Том Уайт в інтерв’ю Live Science.

Також до списку істот з найбільшою кількістю зубів заслуговує увійти слимак-парасолька. Ці черевоногі молюски мають досить дивну будову рота. Як і наземні равлики, вони мають зубчасту радулу з майже 1 500 зубчиками в роті одночасно, а за життя можуть змінювати три чверті мільйона зубчиків. 

Читайте також:

Полярники показали, як пінгвіни годують своїх малюків (відео)

Чверть прісноводних тварин перебувають під загрозою зникнення, — дослідження

Неймовірна «Тузлівська Амазонія»: науковець показав казкове місце на Одещині (фото)

Інші цікавинки про тварин

Раніше дослідження показало, що північна щука Аляски може перетинати солону воду, аби захопити нові території. Раніше вчені вважали, що морські бар’єри, такі як затока Кука, не дозволяють їм поширюватися в інших місцях, проте, як виявилось, це не так. 

Водночас науковці відкрили новий вид рогатого динозавра, який жив на території сучасної Північної Африки близько 95 мільйонів років тому. Цей хижий динозавр досягав у довжину 10 метрів. Його назвали Tameryraptor markgrafi.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua