Які кораблі РФ залишаються в Чорному морі: капітан 1 рангу запасу ВМС назвав три категорії

Риженко зазначив, що основну небезпеку для України становлять ворожі носії ракет «Калібр», три з яких було знищено.

Андрій Риженко сказав, які кораблі РФ залишаються в Чорному морі / фото facebook.com/andrii.ryzhenko.5

В акваторії Чорного моря ще залишаються три категорії військових кораблів РФ, які можуть загрожувати Україні. Основну загрозу становлять носії ракет «Калібр». Про це в етері телемарафону розповів капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, колишній заступник начальника штабу ВМС Андрій Риженко.

«Від початку війни Україна знищила три кораблі-носії «Калібрів» – це підводний човен «Ростов-на-Дону» і два корвети класу «Каракурт». Всі інші кораблі залишаються в бойовому складі. Зараз вони в основному перебувають в Новоросійську. Є інформація, що нові «Каракурти», які росіяни будують, вони в Азовському морі. Але зараз сумарний залп ракет «Калібр», оцих всіх російських кораблів в Чорному морі, може бути 50 ракет», – акцентував Риженко.

Якщо до цього додати ще чотири кораблі Каспійської флотілії ВМФ РФ, на яких є ракети «Калібр», то це ще 32 ракети.

Відео дня

«Тобто сумарно може бути 82 ракети. Такі ракети у Росії є, але чому вона не стріляє – вже інше питання. Ми вже понад рік не бачимо масованих ударів «Калібрами». Останній раз це було 20 «Калібрів» у серпні минулого року, більшість з яких ми збили. Зараз це основні кораблі, які представляють загрозу», – підкреслив експерт.

Друга категорія російських військових кораблів, які можуть становити гіпотетичну загрозу для України – це десантні кораблі.

«Наприкінці минулого року Росія планувала десантні операції, і вони відкрито казали про те, що позбавлення України виходу до Чорного моря – їхнє основне завдання. Тому гіпотетично вони щось можуть планувати, але операційно – це поки неможливо. Як тільки вони почнуть підходити під Крим, їх зустрінуть наші морські дрони-камікадзе», – зауважив Риженко.

Крім того, є третя категорія кораблів, певну кількість яких росіяни мають – це і ракетні кораблі, і судна охорони водного району.

«Є декілька таких кораблів у Севастополі, а частина цих кораблів ще радянської побудови була переведена в Новоросійськ. Вони можуть бути використані для блокування судноплавства», – пояснив він.

Проте останнім часом росіяни дуже рідко використовують такі кораблі через постійну загрозу з боку українських морських дронів.

«Для росіян це дуже велика проблема. Для боротьби з нашими дронами вони застосовують морську авіацію і фактично витрачають ресурси, а також перебувають у постійній напрузі. Через дронову небезпеку росіяни мінімізують кількість виходів кораблів в Чорне море, тому зараз в основному спостерігаються їхні підводні човни», – додав експерт.

Риженко зауважив, що РФ ще має певний потенціал, тому нехтувати цим не можна. 

«Ракетна небезпека – це перша небезпека, яка для нас зараз існує, як з кораблів ЧФ РФ, так і з території окупованого Криму. Кожного дня росіяни запускають ракети по території нашої держави, в тому числі балістичні «Іскандер-М», яким складно протидіяти. Також з Криму стартують дрони Shahed-136 – з мису Чауда та Балаклави. Але з ними наши Сили безпеки і оборони навчились досить ефективно боротися», – резюмував він.

Кораблі РФ у війні проти України

РФ випускає підводні човни в Чорне море, щоби хоча би таким чином позначити номінальну присутність в акваторії. Водночас Азовське море російські кораблі залишили повністю. Про це інформував речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

За словами речника ВМС, наразі немає особливих приводів для пересторог щодо масованого удару з Чорного чи Азовського моря по Україні. Російський флот не може дозволити собі виходити в море великою кількістю одиниць і досить тривалий час виходить фактично лише підводними човнами.

Нагадаємо, що в серпні у тимчасово окупованому Криму Сили оборони України успішним ударом потопили підводний човен ЧФ РФ  «Ростов-на-Дону» в ремонтній бухті.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua