Які квіти ростуть у воді: садівники назвали 10 кімнатних рослин, яким ґрунт не потрібен

Ці вазони варто завести тим, хто часто забуває їх поливати.

Хлорофітум, спатифілум і плющ підходять для вирощування у воді / колаж УНІАН, фото pixabay.com, ua.depositphotos.com

Якщо ви любите вазони, але часто забуваєте їх поливати, це, зрештою, може призвести до загибелі рослин, тому варто подумати про вирощування без ґрунту. Садівники стверджують, що багато популярних кімнатних рослин здатні рости в ємності лише з водою. Для цього достатньо занурити коріння рослини у воду, переконавшись, що листя розташоване над нею, пише marthastewart.com.

Однак такі умови вирощування не підійдуть будь-якій рослині, зазначило видання і назвало ті рослини, що почуватимуться без ґрунту комфортно.

1. Хлорофітум (павучок)

Цю рослину, відому своїм дугоподібним листям, відносно легко вирощувати у воді. «Хоча вона може переносити умови слабкого освітлення, але, як правило, активніше росте і має яскравіше листя при кращому освітленні», — пояснила президентка Jackson & Perkins Келлі Фанк і порадила уникати падіння листя у воду.

Відео дняЧитайте також:

Учені розповіли, яку музику корисно слухати на роботі

Чи вміють кішки ображатися: ветеринари дали несподівану відповідь

Як найкраще зберігати каву: експертка Starbucks розповіла про всі нюанси

2. Бамбук щастя

Попри свою назву, ця рослина насправді належить до родини драцен, а не бамбукових. 

«Він віддає перевагу яскравому непрямому освітленню, створюючи сміливий вираз для домашнього декору», — розповіла Фанк.

3. Потос

Потос може вирости до фута завдовжки всього за місяць. Ця рослина вимагає частого поливу, тому є сенс вирощувати її просто у воді, а не у ґрунті. 

«Її листя має серцеподібну форму на довгих стеблах-ліанах, забарвлення може бути як однотонно-зеленим, так і з відтінками салатового або кремово-білого», — розповіла директорка Ботанічного саду Едрієнн Ретлінг.

4. Сансев’єрія (зміїна рослина)

Стебла цієї рослини ростуть і вкорінюються у воді. Здорове стебло можна обрізати від основи та помістити у воду, каже Ретлінг.

Сансев’єрія найкраще росте на частковому освітленому місці та в тіні. Вона має різне забарвлення — від зеленого та сірого до золотого або їх поєднання.

5. Філодендрон

Філодендрон також чудово підходить для вирощування у воді. За словами Фанк, його стебла мають чудовий вигляд у вазах на підвіконнях. Він може рости при будь-якому сонячному світлі, але найкраще почувається при яскравому освітленні – тоді він утворює більше листя.

6. Колеус

Цю рослину, яка підходить для новачків, легко вирощувати у воді. 

«Багато садівників полюбляють зберігати живці колеусу, щоб виростити нову рослину перед наступним сезоном. Відріжте частину стебла, видаливши нижнє листя, помістіть його у воду — і вже за кілька тижнів отримаєте рослину з розвиненим корінням», — радить Ретлінг. 

Колеус можна постійно вирощувати у воді або пересадити в горщик із ґрунтом. Він добре росте як на сонці, так і в тіні, однаково успішно — як у контейнерах, так і у відкритому ґрунті. 

7. Монстера

Велике листя монстери добре росте при яскравому непрямому освітленні, каже Функ. Вирощуючи її без ґрунту, варто пам’ятати про належну якість води та підживлення, каже експертка.

8. Розмарин

Рослинам розмарину потрібна достатня кількість сонячного світла, щоб рости, стверджує Фанк. Вона радить розмістити його у місці, яке отримує пряме сонячне світло щонайменше шість годин на день. 

У вертикальному положенні розмарин може досягати висоти від 2 до 4 футів і розвивати дерев’яні стебла з гіллястим листям.

9. Жіноче щастя

Вирощування жіночого щастя, або спатифілуму, у воді додасть нотку елегантності будь-якому простору, вважає Фанк. 

Цей вазон варто поставити на місці, яке отримує яскраве фільтроване світло, оскільки пряме сонячне проміння може обпалити листя.

10. Англійський плющ

Англійський плющ — популярна ліана, якій підходять різні умови вирощування. 

«Англійський плющ можна вирощувати у воді, і він може переносити широкий діапазон освітленості, але віддає перевагу яскравому непрямому освітленню», — каже Функ. 

Раніше УНІАН розповідав, як змусити цвісти жіноче щастя. За словами флориста із понад 25-річним стажем Девіда Деніера, основна помилка садівників-любителів полягає в тому, що вони розміщують вазон у неправильно освітленому місці. Він стверджує, що занадто багато прямих сонячних променів обпалить листя, а коли занадто мало – рослина не цвістиме.

«Якщо ваша мирна лілія має листя і не цвіте, їй, ймовірно, потрібне яскравіше світло», — наголосив він.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua