Яким би був повітряний двобій F-16 і Су-35: топ-пілот США пояснив тактику РФ «на пальцях»

Військовий згадує: в небі росіяни використовують ту саму тактику, що й на землі, — просто намагаються перемогти кількістю без жодних проявів креативності, яку демонструють українські пілоти.

Винищувач F-16 дуже маневрений / US Air Force

«Найсмертоносніший пілот F-16» авіації США підполковник у відставці Ден Гемптон (позивний Two Dogs) вважає, що у росіян «неправильне уявлення» про сучасні повітряні бої, і вони не залишилися б у живих, коли спробували б порівнятися з F-16.

Як розповів Гемптон в інтерв’ю «Фактам», всього є два типи повітряного бою — на великій відстані з використанням датчиків і радарів та на ближній відстані.  «Радар у Су-35 — це технології 30-річної давнини, радар у F-16 набагато досконаліший і дає вам набагато більше можливостей збивати цілі на великій відстані. І не лише одну, а багато цілей. Стільки цілей — скільки у вас ракет», — пояснив американський пілот.

Водночас, коли говорити про ближній бій, то F-16 непомітніший через власні невеликі форми і високу обтічність, чого, наприклад, бракує Міг-29. Крім того, американський винищувач дуже маневрений.

Відео дня

Гемптон зауважив, що важливу роль у таких двобоях насамперед грає тактика повітряного бою. Військовий згадує, що з того, що він знає про повітряні бої над Україною, то в небі росіяни використовують ту саму тактику, що й на землі — просто намагаються перемогти кількістю без жодних проявів креативності, яку демонструють українські пілоти.

Також Гемптон робить висновки з власного досвіду — коли доводилось тренуватися з російськими льотчиками: «Російські пілоти йшли прямо вгору і думали, що це спричинить нам якісь проблеми з радарами — і ми їх не побачимо. Але ми просто кожного разу стріляли їм у «живіт». Ми просто посміхалися і стріляли в них». 

«І ще одну річ, яку вони (росіяни — УНІАН) люблять робити — це крутити «бочки». Можливо, вони думали, що це нам спричинить проблеми з польотами. Але ми завжди стріляли в них, поки вони крутилися. І вони були б мертві до того, коли б вони спробували колись зрівнялися з нами. Тож у них дуже неправильне уявлення про сучасний повітряний бій», — висновує топ-пілот США.

Україна отримає від Ізраїлю унікальну систему оповіщення: ЗМІ розповіли, в чому її особливість (відео)

Україна нормує снаряди через дефіцит боєприпасів — WP

Росія перекинула «Сонцепік» до Бахмута: у ЗСУ прокоментували звіт ISW

Хто такий Ден Гемптон – що відомо про топ-пілота США

Гемптон брав участь у війнах у Перській затоці, в Косово та в Іраку. Протягом своєї 20-річної кар’єри у ВПС США він здійснив 151 бойовий виліт і має чи не найбільше військових нагород серед пілотів винищувачів США з часів війни у В’єтнамі, включаючи Пурпурове серце, чотири Почесні хрести льотних заслуг за надзвичайний героїзм та вісім «Повітряніх медалей» ВПС США за доблесть під час бойових дій у повітрі.

У березні Гемптон заявив, що сам готовий битися за Україну, якщо уряди обох країн вирішать питання приватних військових підрядників для виконання польотів над Україною.

Крім того, Гемптон і раніше критикував російські винищувачі, називаючи їх «мотлохом», якому годиться хіба що з’являтися на авіашоу.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua