Птахи розуміють взаємозв’язок між сигналами світлофора і рухом машин.
Дикі тварини розумніші, ніж може здатися / колаж УНІАН, фото Вікіпедія
Дикі тварини, що живуть у містах, демонструють вражаючі здібності з адаптації до умов урбанізованого середовища. Нове дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Ethology, підтвердило цю тезу на прикладі хижих птахів.
Американський дослідник Володимир Динець з Університету Теннессі протягом двох років спостерігав за поведінкою яструбів Купера (Accipiter cooperi) на вулицях містечка Вест-Оріндж у штаті Нью-Джерсі. І його спостереження зафіксували дивовижне — птахи орієнтуються на світлофори під час полювання.
Вчений помітив, що яструби використовують як засадні укриття низки автомобілів, коли ті зупиняються на червоний сигнал світлофора.
Відео дня
Виглядало це так. Прилетівши на місце полювання, яструб сідав на нижню гілку дерева біля дороги і починав спостерігати за найближчим перехрестям. Коли перед світлофором зупинялися машини, вони загороджували собою голубів і горобців на тротуарі: яструб їх не бачив у цей момент, але й вони його теж. Але найцікавіше відбувалося далі.
У певний момент на світлофорі активувався звуковий сигнал, що супроводжує зелене світло для пішоходів. І яструб, орієнтуючись саме на цей сигнал, зривався з гілки і летів у бік невидимої для нього здобичі, яка його не бачить. І маневруючи між машинами, яструб раптово нападав на голубів або горобців, які нічого не підозрювали.
Сам учений вважає, що на цьому перехресті полював один і той самий яструб. На думку Дінеца, птах не тільки навчився добре орієнтуватися в міській місцевості, а й зрозумів зв’язок між звуком світлофора, ланцюжком автомобілів, що слугують йому укриттям, і своєю невидимістю для жертви в цей момент.
«Описана тут поведінка — вражаючий подвиг інтелекту, який значною мірою пояснює здатність виду успішно колонізувати таке незвичайне та небезпечне середовище, як міський ландшафт. Ймовірно, цей інтелект уже існував, а не розвинувся в нових умовах», — наголосив дослідник.
Інші новини зі світу науки
Як писав УНІАН, рифові риби-клоуни продемонстрували дивовижну стратегію виживання в умовах зміни клімату: вони зменшуються в розмірах.
Також ми розповідали, що вченим вдалося підслухати, про що «говорять» дерева. Виявилося, що ці мовчазні велетні вміють ділитися досвідом один з одним.