Єпіфаній: ПЦУ отримає у постійне користування храми Києво-Печерської Лаври

Єпіфаній: ПЦУ отримає у постійне користування храми Києво-Печерської Лаври.

Єпіфаній: ПЦУ отримає у постійне користування храми Києво-Печерської Лаври. Фото: Kievgallery

Митрополит Єпіфаній переконаний, що ПЦУ незабаром зможе використати для богослужінь храми Києво-Печерської Лаври на постійній основі.

Ще багато років тому митрополит Православної церкви України мріяв проводити службу українською мовою на території Лаври. Однак до 2023 року це було неможливо. Перший крок до цього було зроблено у червні 2022 року – тоді було ухвалено рішення про реєстрацію юридичної особи у складі ПЦУ — Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Поки що в січні ПЦУ отримала два одноразові дозволи на богослужіння в Лаврі, розповів Єпіфаній в інтерв’ю «НВ», проте він упевнений, що невдовзі церква отримає вже довгостроковий договір на використання двох храмів у Верхній Лаврі. Йдеться про Свято-Успенський Собор та Трапезну церкву.

За прогнозом митрополита, у найближчому майбутньому ПЦУ продовжуватиме отримувати разові дозволи на службу, і останні проходитимуть лише у великі свята. Однак у майбутньому у Лаврі буде відкрито монастир ПЦУ, до якого приєднається частина ченців із Лаври УПЦ МП, і тоді можна буде вже вийти на службу в Успенському соборі щонеділі, а в інших храмах у Лаврі – щодня.

Нагадаємо, PRO-kyiv.in.ua писав, як пройшла перша в історії служба ПЦУ у Лаврі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua