ЄС надасть 7 млн євро для «зеленої» розбудови українських міст

Фото: Анатолій Федорук / Telegram

У п‘ятницю, 17 лютого, в Бучі на Київщині зустрілися міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс. Під час зустрічі оголосили про допомогу Україні в 7 мільйонів євро. Їх спрямують на "зелену" розбудову українських міст, повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, громада потребує реконструкцію водопровідних мереж та систем очищення питної води.

Також у регіоні необхідний сучасний комплекс з сортування й переробки сміття, бо це є "основою сталого розвитку громади", додав мер.

Що відомо про відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

Бучанська громада на Київщині отримала гуманітарну допомогу від польських організацій Global Compact Polska та Польського Червоного хреста.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua