Гендиректорка Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала в Ірпені на Київщині. Фото: Олександр Маркушин/Telegram
Руйнування Київщини російськими військами, спричинені під час окупації регіону минулого року, на власні очі побачила генеральна директорка Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала. Водночас вона пересвідчилась, що регіон поступово відновлюється і є перспективи розвитку бізнесу.
Про візит очільниці СОТ до Ірпеня повідомляють Київська обласна військова адміністрація і міський голова Олександр Маркушин у Telegram.
Поїздкою до Ірпеня Нгозі Оконджо-Івеалу супроводжували перша віцепрем'єрка, очільниця Міністрества економіки України Юлія Свириденко і начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Закордонній гості показали наслідки російських злочинів. Учасники делегації побували на Романівському мосту — дорозі життя, яка в березні 2022 року врятувала десятки тисяч життів, та кладовищі розстріляних авто, якими містяни намагалися евакуюватися.
Генеральна директорка Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала відвідала Ірпінь Фото: КОВА
Генеральна директорка Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала в Ірпені Фото: КОВА
Гендиректорці Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеалі показали один із зруйнованих будинків в Ірпені Фото: КОВА
Кладовище розстріляних машин в Ірпені Фото: КОВА
Зруйнований росіянами Романівський міст Фото: КОВА
"Побачене викликало в гості болісні спогади. Вона теж пережила війну. 12-річна дівчинка в рідній Нігерії протягом трьох років на власні очі бачила жахіття війни. Генеральна директорка Світової організації торгівлі запевнила: вона як ніхто розуміє і тому всіляко підтримує українців", – зазначив Руслан Кравченко.
Крім того, начальник КОВА показав, як в Ірпені відновлюють будинки, зруйновані росіянами.
Нгозі Оконджо-Івеала запевнила, що Світова організація торгівлі долучиться до відбудови України. Фінансову допомогу надаватимуть на державному рівні.
Зокрема, СОТ запускає програми з підтримки малого та середнього бізнесу у співпраці з українським Мінсоцполітики.
Гендиректорка була здивована роллю жінок у відновленні економіки Київщини. 47% ФОП, які відкрилися в регіоні з початку повномасштабного вторгнення, – це жіночий бізнес, розповів Руслан Кравченко.
Що відомо про руйнування Ірпеня російською армією
Українські військові 28 березня 2022 року звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ.
Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.
Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.
11 квітня 2022 року через річку Ірпінь в Романівці замість зруйнованого запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.
За даними правоохоронців, під час наступу російської армії на Київ 70% будівель Ірпеня були зруйновані чи пошкоджені.
За підрахунками експертів та кошторисників, для відновлення знищеного або пошкодженого житлового фонду Ірпеня знадобиться близько 850 мільйонів доларів, а для відновлення знищеної міської інфраструктури — близько 150 мільйонів доларів, повідомив мер міста Олександр Маркушин.