Ірпінь відвідав французький режисер Азанавічус, який зібрав понад 250 тисяч євро на відбудову

Французький режисер, лауреат премії «Оскар» Мішель Азанавічус в Ірпені Київської області. 8 вересня 2023 року. Фото: голова Київської ОДА Кравченко/Facebook

Французький режисер, лауреат премії "Оскар" Мішель Азанавічус побував в Ірпені Київської області. Там він відвідав будинок, пошкоджений російськими обстрілами, на відбудову якого збирав гроші.

Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко у Facebook.

Посадовець написав, що йдеться про пошкоджений російськими окупантами під час бойових дій, будинок на вул. Давидчука, 42. Збір коштів на його відбудову відбувався через фандрейзингову платформу United24.

"125 тис. євро на відновлення будинку зібрав сам режисер. Мішель Азанавічус організував благодійний аукціон з особистими речами всесвітньо відомих зірок. Наприклад, володар двох "Оскарів" Том Генкс надав друкарську машинку з особистої колекції. Загалом вдалося зібрати ще понад 250 тис. євро", — йдеться у дописі очільника Київської ОДА.

У поруйнованому будинку мешкали понад 300 людей. Усі відновлювальні роботи йдуть за графіком, завершити їх планують до кінця року, розповів Кравченко.

"Уже проведене підсилення металоконструкцій покрівлі, відбувся демонтаж пошкодженої частини будівлі. Наразі тривають опоряджувальні роботи; облаштування цегляної кладки; фасадні роботи; відновлення електропостачання, водопостачання, каналізації, будуть замінені вікна, двері, покрівля", — повідомив посадовець.

За його словами, у межах реалізації проєкту UNITED24 на Київщині буде відновлено 18 багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій. Наразі роботи розпочалися на 17 об’єктах. 18 будинків будуть відновлені в 4 громадах: Гостомельській, Дмитрівській, Бородянській та Ірпінській. До війни в цих будинках мешкали понад 4,5 тис. людей.

Французький кінорежисер та лауреат премії "Оскар" Мішель Азанавічус зробив внесок у розмірі 125 тисяч євро на відбудову Ізюмської міської лікарні, яку частково знищили та розграбували російські військові.

Мішель Азанавічус — французький кінорежисер, кіносценарист, актор та монтажер.

Став відомим своєю останньою роботою у фільмі "Артист" (2011), який отримав "Оскар" за найкращий фільм, а також премію за найкращу режисерську роботу. Інші його стрічки — "Агент 117: Каїр — шпигунське гніздо" (2006) та "Агент 117: Місія в Ріо" (2009).

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

В Ірпені напроти житлового комплексу "Ірпінські Липки" триває комплексне відновлення приватних будинків, пошкоджених або зруйнованих внаслідок вторгнення російських військ. Також у рамках проєкту почали відбудовувати понад 30 будинків "з нуля".

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

На початку серпня 2023 року міський голова Ірпеня Олександр Маркушин поінформував, що в місті потрібно демонтувати півтори тисячі будинків, зруйнованих під час бойових дій минулого року.

В Ірпені капітально відремонтують 12 багатоповерхівок, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію Київщини. 282 мільйони гривень виділили з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об’єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

На початку серпня 2023 року міський голова Ірпеня Олександр Маркушин поінформував, що в місті потрібно демонтувати півтори тисячі будинків, зруйнованих під час бойових дій минулого року.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua