Ірпінську колонію знову виставили на аукціон

Виправний центр вкотре намагаються віддати у приватну власність

Державну установу «Ірпінський виправний центр (№ 132)», розташований в смт Коцюбинське Київської області, знову виставили на онлайн-аукціон з приватизації. Про дату торгів повідомили у Фонді державного майна України, передають Pro-KYIV.in.ua.

Онлайн-аукціон з приватизації «Ірпінського виправного центру (№ 132)» відбудеться 27 серпня. Стартова ціна лота складає 110 млн 105 тисяч 794 грн. Заявки на участь у торгах прийматимуть до 26 серпня.

Об’єкт вже не вперше виставляють на торги в рамках проєкту «Великої приватизації» в’язниць. Спочатку планувалося, що колонія вкінці липня втретє буде виставлена на продаж. Стартова ціна лота, оголошена раніше, складало понад 220 млн грн. У березні цей заклад намагалися продати вдвічі дешевше, оголосивши 50% знижки, але невдало.

У Фонді держмайна вважають, що колонія під Києвом має значний інвестиційний потенціал. Вона знаходиться на відстані лише шести кілометрів від столичної станції метро «Академмістечко». Ірпінську колонію закрили через зменшення кількості засуджених в Україні. Проте на утримання закладу щороку з державного бюджету витрачають близько 10 мільйонів гривень.

Нагадаємо, на гроші, отримані за платні камери у СІЗО, у Києві вже відремонтували 18 безкоштовних камер на 240 в’язнів. Перші платні камери із поліпшеними умовами з’явилися у слідчому ізоляторі Києва торік, а згодом — ще у кількох українських містах. Вартість перебування у платній у столиці залежить від терміну та має систему знижок. Зокрема, за добу знаходження у платній камері варто заплатити 2 тис. грн, за тиждень — це 8 тис. грн, а за місяць — 12 тис. грн. Окрім того, Міністерство юстиції України впровадило подарункові сертифікати на послуги платних камер з поліпшеними умовами у СІЗО.

Раніше портал Pro-KYIV.in.ua повідомляв, що платні камери в українських слідчих ізоляторах вже принесли державі перший мільйон гривень. Лідером по оплаті стало найстаріше СІЗО на Лук’янівці в Києві. Зокрема Київський слідчий ізолятор приніс до бюджету 621,5 тис. грн. Отримані кошти керівництво СІЗО направляє на ремонти безкоштовних камер.

У березні цього року Офіс омбудсмена України виявив численні порушення під час моніторингового візиту до «Київського слідчого ізолятора». Зокрема, перевірка показала, що більшість камер не забезпечені належним штучним освітленням та мають надмірну загратованість вікон. Окрім того, у Лук’янівському СІЗО стіни вологі та вкриті грибком, а через відсутність вентиляції та куріння у камерах ув’язнені позбавлені можливості дихати свіжим повітрям.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua