Іспанська місія склала 3D-моделі пошкоджених об’єктів у Києві та області

Фото: Офіс Генпрокурора/Telegram

Іспанська експертна місія оглянула 15 пошкоджених під час масового вторгнення РФ в Україну об’єктів інфраструктури на території Києва та Київської області. І наразі закордонні фахівці склали відповідні 3D-моделі. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Зазначається, що представники Національної поліції і Цивільної гвардії Королівства Іспанія за час свого перебування в Україні здійснили огляди 15 пошкоджених об’єктів інфраструктури в рамках 9 кримінальних проваджень.

"За результатам складено відповідні 3D-моделі об’єктів цивільної та критичної інфраструктури на території Києва та Київської області, які зазнали ушкоджень внаслідок ракетних ударів країни-агресора",— йдеться у повідомленні.

За словами Генерального прокурора Андрія Костіна, такі 3D-моделі дозволяють в будь-який час отримати деталі щодо розмірів об'єкту та всіх його ушкоджень. А запропоновані іспанськими колегами передові технічні рішення є важливою допомогою для українських правоохоронних органів при проведені відповідних експертних досліджень.

Що відомо про пошкоджені об’єкти на Київщині внаслідок російської агресії

На Київщині пошкоджено 1534 багатоповерхових житлових будинки, з яких 161 зруйновано повністю. 290 будинків у процесі відновлення, 119 відремонтовано. Із 22 тисяч пошкоджених приватних будинків — майже 5 тисяч зруйновано повністю. 623 домогосподарства практично відновлено, 782 будинки в процесі ремонту.

87 мільйонів гривень буде спрямовано на ремонтні роботи і закупівлю будівельних матеріалів для відбудови тих населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

Більше 4,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені або зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну відновлено на Київщині. Серед відновлених об'єктів — житлові будинки, багатоповерхівки, заклади освіти та охорони здоров'я.

У Київській області до кінця 2022 року планується відновити близько 10 тисяч об'єктів, що які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Фахівці оглянули майже 18 500 об'єктів інфраструктури і розробили щодо них проектну документацію. Це 76% відсотків від загальної кількості пошкоджень.

У липні цього року було ухвалене рішення додатково передбачити в бюджеті Київської області 87 мільйонів гривень на відбудову населених пунктів Київщини, які постраждали внаслідок російської військової агресії.

У вересні стало відомо, що у Бучі знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню. Нині у місті триває ремонт будинків.

Наприкінці жовтня у Бучі та Ворзелі Київської області відновили два будинки, які були пошкоджені на початку російського вторгнення. Зокрема, відбудували покрівлю, відновили фасади, замінили вікна та двері та частково відремонтували пошкоджені квартир.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua