Історія пса з Мощуна змушує плакати: через війну він втратив господаря й лапу (відео)

У собаки наразі немає однієї лапи, та він, незважаючи на це, дуже активний.

Пес втратив лапу / Скріншот

Порятунок Мухтара. Це історія про пса з Мощуна — це село, де були одні із найзапекливіших боїв за Київ. Мухтар із господарем потрапив під обстріл. Кантуженого чоловіка вивезли військові, а собака десь дівся.

Як йдеться в сюжеті ТСН, з осколками у тілі, волочачи лапу, — таким його побачили після деокупації села. Рятували мухтара із Мощуна аж у Харкові. 

Господар Мухтара разом із сусідом під час окупації Мощуна ховалися у підвалі. Потім вони намагалися виїхати, там спочатку був «приліт» в авто, а потім — у дім. Українські солдати, рятуючи цивільних, спочатку вели їх лісом. Пораненого та контуженого чоловіка таки доправили до Києва. А Мухтар залишився у Мощуні. 

Відео дня

Вже коли російські військові втекли з Київщини, а місцевим дозволили повертатись додому, Оксана почала рятувати тварин у Мощуні. 

«З Мухтаром була така ситуація, що у нас не було лікаря, який би зміг йому зробити правильно операцію, тому ми були вимушені відправити його до Харкова», — розповідає жінка.

Там тварину прооперували, з тіла Мухтара повитягували уламки від снарядів, довелося повністю ампутувати лапу. Волонтери хотіли знайти йому нового господаря, адже його попередній помер — не витримало серце. Однак пес дуже сумував — його привезли назад у Мощун. Тут його забрала до себе місцева жінка.

Історія пса із Мощуна змушує плакати: на війні тварина втратила господаря і лапу

Історія порятунку тварин з Харкова

Раніше харківська родина Кудрявцевих вивезла з-під обстрілів з Північної Салтівки не лише власних домашніх улюбленців, а й тих, кого раніше залишили господарі, або викинули з ветеринарних клінік.

На Кіровоградщину, де втікачам надали прихисток, вони приїхали лише в домашніх капцях, бо рятували найцінніше — життя чотирилапих та крилатих.

Родина вивезла у легковому авто 50 тварин — це і собаки, й кролики, і морські свинки, й папуги, і шиншили та ін. А чотири мішки корму були прив’язані скотчем до даху авто.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua