Покер – карткова азартна розвага, в якій поєднані везіння гемблера, його стратегічні навички та знання математики і психології. У всіх видах покеру потрібно робити ставки, створюючи банк, спільний з іншими учасниками столу, який у повному обсязі дістається переможцеві. Результат кожного ігрового раунду визначається відповідно до старшинства комбінацій карт на руках у гравців.
Історія появи покеру
Вважається, покер – такий, яким ми знаємо його зараз, − бере своє коріння в кількох різних культурах та дуже давно, більше ніж 1000 років тому, адже азартні ігри у той час вже були. Деякі експерти вважають, що історія виникнення розваги простежується від китайської розваги Х сторіччя – гібриді карт та доміно. Інші історики кажуть, що покер походить від перської карткової гри, яка виникла у XVI столітті. При цьому майже всі вчені погоджуються, що найближчим «родичем» розваги є європейська гра в карти, що була дуже популярною у Франції XVII століття.
Європейські розваги такого типу базувалися на іспанській картковій грі. Гравцям роздавали по три карти, і ключовим принципом подальшого грального процесу становився блеф − високі ставки при поганих картах на руках. Саме це є одним з елементів сучасного покеру. До Північної Америки розвага потрапила разом із французькими колоністами.
Англомовні поселенці Нового Орлеану та Луїзіани назвали її покером і запровадили правила, що нагадують сучасні: наприклад, колоду з 52 карт та 5 з них, що роздаються гравцям. З Луїзіани покер поширився всією країною завдяки річці Міссісіпі, по якій ходили кораблі. Під час Громадянської війни мешканці півдня також активно грали в покер. Розвага стала дуже популярною в салунах Дикого Заходу.
Наприкінці XIX століття покер повернувся до країн Європи: розвагою зацікавилася королева Вікторія та доручила міністрові узнати про її правила. Гра прижилася майже одразу та набула нової хвилі попиту у Першу світову війну: в неї полюбляли грати американські військові.
Ціль гри у покер
Завдання гравця в покер – забрати банк, тобто загальні гроші всіх суперників. Досягти мети можна двома способами: розіграти найціннішу комбінацію або переконати блефом противників скинути карти та пасувати. Принцип гри такий:
- Учасникові столу відомі тільки загальні карти та ті, що в нього на руках.
- Карти інших гравців закриті.
- Для перемоги слід вміти математично прораховувати ймовірності складання певних комбі.
- У разі слабкої руки слід блефувати, аби змусити противників відмовитися від подальшої гри, відкривши свої карти.
Отже, в покері стратегія визначається завдяки знанням математики та психології, а також вмінням блефувати та ні в якому разі не показувати противникам, що на руках слабкі карти. Власником банку стає той, хто отримає найціннішу комбінацію карт. Або зможе переконати суперників в її наявності. Згідно з правилами гри, існує 10 ймовірних комбі. І шанси на їх випадання треба вміти прораховувати.
Зараз існує чимало варіацій покеру – як для новачків, так і досвідчених гемблерів. Можна грати онлайн (електронний покер або live формат) та в наземному покер-румі. Гра цікавить дуже багатьох гемблерів, у неї грають незалежно від віку та соціального статусу. Більш того – вона навіть дорівнюється до виду спорту, адже є дуже інтелектуальною. У світі відкривається багато шкіл, де вчать цієї розваги. Гравцеві потрібно знати математику, психологію, вміти володіти своїми емоціями. Від везіння тут мало що залежить, і саме це приваблює гравців. Якщо докласти зусиль, у покер можна грати професійно і навіть стабільно заробляти великі гроші.