Як переказати гроші за кордон: огляд способів

Як переказати гроші за кордон: огляд способів

Як переказати гроші за кордон: огляд способів — фото: PRO-kyiv.in.ua

В Україні зараз дуже актуальне питання про міжнародні перекази, адже багато людей вимушено знаходяться за кордоном. Як під час війни законно переказати гроші за кордон – розповімо у цьому матеріалі.

Р2Р-перекази (з картки на картку)

Як повідомили в НБУ, українці у межах лімітів можуть здійснювати Р2Р-перекази – це з картки на картку (peer-to-peer перекладається «від особи до особи»). Тобто це коли одна фізична особа зі своєї картки здійснює переказ на картку іншої особи. Під час цієї операції списується відповідна сума коштів з однієї банківської картки та зараховується на іншу.

У цього способу є ліміти:

  • Із гривневих платіжних карток громадяни можуть переказувати кошти на картки фізичних осіб за кордоном в межах ліміту 100 тисяч гривень на місяць.
  • Зі своїх валютних платіжних карток українці мають змогу здійснювати перекази на картки за кордоном у межах окремого ліміту у 100 тисяч грівень на місяць (це більше $3 тис.)

Тобто всього у такий спосіб людина може переказати до 200 тисяч гривень на місяць.

Важливо: ліміт для переказу у 100 тисяч гривень з валютних карток спільний для P2P-переказів та операцій «quasi cash». Тобто, якщо ви вже переказали зі своєї української валютної картки на картку за кордоном 100 тисяч гривень в еквіваленті, то здійснити у цей місяць операції «quasi cash» ви вже не зможете. І навпаки.

«Quasi cash» операції

До цього способу належать: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів та інше. Прикладом може бути поповнення за допомогою платіжної картки гаманця криптобіржі.

Які зараз діють обмеження для цього способу:

  • Можна здійснювати лише з валютних платіжних карток у межах ліміту до 100 тисяч гривень у еквіваленті (це більше $3 тисяч) на місяць.
  • Здійснення операцій «quasi cash» за допомогою гривневих платіжних карток тимчасово заборонено.

Важливо: відсутні обмеження на здійснення переказів з метою оплати витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах, транспортуванням хворих та оплата навчання на рахунки навчальних закладів за кордоном, які можуть здійснюватися без обмежень.

Зручно для волонтерів: фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тисяч гривень в еквіваленті (це більше $13,5 тисяч). До цих товарів входять: бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Через міжнародні системи переказу коштів

Для переказу грошей за кордон можна скористатися такими сервісами: Western Union, Meest, MoneyGram, Ria, PrivatMoney, IntelExpress та подібні. Під час війни у багатьох країнах зараз навіть діє нульова комісія за переказ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua