Як пересуватися Києвом під час повітряної тривоги?

Під час повітряної тривоги в Києві життя міста дещо змінюється. У разі загрози завжди необхідно перебувати в укритті, але в реальності навіть у такий період люди поспішають на роботу чи мають інші справи. Містяни, які вже давно проживають у столиці, знають про обмеження роботи громадського транспорту на момент тривоги, однак гості Києва чи ті, хто лише нещодавно переїхали, мають питання щодо пересування.

Загалом у Києві є кілька видів громадського транспорту:

  • метро;
  • комунальний наземний транспорт (автобуси, тролейбуси, трамваї, фунікулер);
  • приватний наземний транспорт (маршрутки);
  • кільцева міська електричка (цей транспорт підпорядковується “Укрзалізниці”).

Однією з головних переваг київського метро є швидкість пересування. “Підземкою” можна швидко дістатися в центр міста навіть у години пік. Однак для жителів лівого берега ситуація складніша, адже під час тривоги поїзди метро не перевозять людей між правим і лівим берегами на “зеленій” та “червоній” гілках. Крім того, на “червоній” у такому випадку не працюють усі станції на лівому березі, адже вони розташовані на поверхні. Як нагадує сайт KyivTime, ідеться про станції “Дніпро”, “Гідропарк”, “Лівобережна”, “Дарниця”, “Чернігівська” та “Лісова”.

Що стосується муніципальних автобусів, тролейбусів та трамваїв, то їхньою перевагою є можливість дістатися місця, розташованого далеко від метро. Крім того, на карті “Транспорт онлайн” завжди можна переглянути, де саме їде потрібний автобус чи тролейбус. Проте вони, як і фунікулер, яким можна легко дістатися з Поштової площі до Михайлівської площі та вулиці Трьохсвятительської, зупиняються під час повітряної тривоги. Якщо небезпеку оголошено, коли ви вже перебуваєте в такому транспорті, він довезе до найближчого укриття.

Приватні маршрутки менш зручні, а проїзд у них коштує дорожче (15 грн замість 8 грн). Однак вони продовжують їздити навіть в умовах тривоги. Саме таким транспортом найчастіше користуються кияни, коли необхідно дістатися з лівого берега на правий чи навпаки, а автобуси чи метро не перевозять пасажирів.

Крім того, є можливість скористатися міською електричкою Kyiv City Express, за проїзд якою теж треба сплатити 15 гривень. Вона доволі швидка, але деякі станції розташовані на значній відстані від метро чи зупинок іншого транспорту.

Тож попри всі незручності, в Києві є способи доїхати в потрібне місце, коли лунає сигнал тривоги. Однак, звісно, варто спускатися в укриття.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua