Як підібрати прикрасу на шию

Золотий ланцюжок, намисто з перлів або розкішне кольє з діамантами підкреслить достоїнства зовнішності і згладить деякі недоліки, але тільки в тому випадку, якщо грамотно підійти до вибору аксесуара. Прикрасу на шию підбирають залежно від фігури і вбрання.

Види прикрас на шию

Існує безліч прикрас, що підкреслюють сексуальність жіночої шиї:

 • Чокер. Це гнучкий або жорсткий обруч, довжина якого в розгорнутому вигляді становить не більше 30 см. Намисто буває литим з металу, перловим, діамантовим тощо.
 • Кольє. Може бути жорстким і м’яким. Відмітна особливість кольє полягає в яскраво вираженій центральній частині. Розрізняють кольє із золота, срібла, перлів тощо.
 • Кулон. Це прикраса, яка прикріплюється до нитки. В її ролі може виступати ланцюжок, шнурок, стрічка.
 • Намисто. Це нитка з намистинами, зав’язана у вузол. Відмітна характеристика бус — відсутність яскраво вираженої середини.
 • Ланцюжок. Металева нитка, що має різного роду плетіння. Може виступати як окремий аксесуар, так і бути складовою прикраси.
 • Камея. Масивна прикраса, виготовлена з мушлі або різнокольорового каменю.

Намиста і комплекція

При виборі прикраси на шию потрібно враховувати свій зріст, фігуру, розмір грудей і довжину шиї. Маленькі кулони і ланцюжки губляться на тлі форм пишнотілих панянок. Вони візуально збільшують їхні пропорції. Жінкам з великими формами потрібно вибирати масивні прикраси. Худорлявим дівчатам, навпаки, потрібно відмовитися від великих прикрас. Їх допустимо носити тільки, якщо це диктує мода.

Власницям короткої шиї варто вибирати довгі намиста, ланцюжки та кулони. Також можна вибирати кольє і намиста, що звисають нижче ключиці. Вони візуально зроблять шию довшою. Дівчатам з довгою худою шиєю краще носити короткі прикраси. Ідеальний варіант — намисто. Також можна вибрати намисто з кількома рядами. Перший ярус повинен облягати шию. Такі варіанти візуально зменшать довжину шиї.

Дівчатам з великим розміром грудей підійдуть:

 • Яскраві великі намиста.
 • Намиста, довжина яких не досягає лінії грудей.
 • Об’ємні намиста нижче грудей.

Пишногрудим панночкам варто уникати тонких ланцюжків і дуже коротких кольє. Жінкам з маленькими грудьми варто віддати перевагу довгим намистам з різноманітними деталями.

Прикраси та декольте

Важливе значення при виборі прикрас на шию має форма вирізу сукні. Розрізняють:

 • Декольте у формі сердечка. Найромантичніший виріз, який часто зустрічається у вечірніх сукнях. До нього підійдуть кольє і коротке намисто.
 • Глибоке декольте. Воно саме по собі є ефектною деталлю вбрання, яка не потребує додаткової прикраси. Якщо Ви все-таки вирішили вдягнути прикрасу на шию, обирайте довгий аксесуар, що повторює форму декольте.
 • Верх з відкритими плечима. Як і в разі глибокого декольте, відкриті плечі — сильний хід. Важливо не зіпсувати загальне враження. Хороший варіант — вишукане намисто-чокер.
 • V-подібний виріз. До нього підійде ланцюжок у кілька рядів з кулонами на різній висоті.
 • С-подібний виріз. Його сміливо можна назвати універсальним, оскільки до такого декольте пасують чи не всі види прикрас на шию. Аксесуар потрібно вибирати залежно від вбрання. Наприклад, тонке кольє стане відмінним вибором для повсякденного лука. До вечірньої сукні можна вибрати розкішне кольє з розсипом каменів.
 • Водолазка. До неї підійде кулон на ланцюжку або намисто. Хороший варіант — елегантна нитка перлів.

Загальні рекомендації

Будь-яка прикраса має доповнювати вбрання і гармоніювати за стилем з іншими аксесуарами. За правилами хорошого тону, леді повинна надягати не більше трьох прикрас з одного набору. Не варто носити дорогоцінні метали з біжутерією. Це вважається проявом поганого смаку. Прикрасу на шию потрібно надягати в тому разі, якщо вбрання має однотонне забарвлення. Або надягати аксесуар на голу шкіру в разі наявності декольте.

Вибрати кольє або ланцюжок не так вже й складно. Потрібно пам’ятати деякі правила, тоді Ви завжди матимете стильний вигляд.

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 5 из 5 )
PRO-KYIV.in.ua