Як розвинути в дитині здібності до малювання

Кожна дитина, незалежно від того, чи стане вона в майбутньому художником чи ні, ледь навчившись тримати олівець в руці, намагається щось малювати. Спочатку свого творчого шляху діти зображують випадкові елементи (точки, хаотичні лінії, закарлючки і т.д.). А в міру дорослішання, малюнки, як і сам процес малювання, стають більш усвідомленими.

Дітям, які вже навчились впевнено тримати у руці олівець, можна запропонувати фарби. Малоймовірно, що дитина зразу зможе намалювати щось цікаве фарбами, бо для цього потрібно більше навичок та зусиль, ніж для малюнку олівцем. Щоб дитині був цікавий процес малювання, і що ще важливіше, їй сподобався свій малюнок, можна замовити картину по номерах по цікавому для неї сюжету, або по фото. По суті, це звичайна картина-розмальовка, але не абстрактна, а цікава для малюка. Вартість картини по номерах по фотографії більше ніж звичайної розмальовки, але і задоволення від її малювання, теж більше.

Заняття з живопису дуже важливі для дошкільнят — вони сприяють вихованню всебічно розвиненої, гармонійної особистості. За допомогою малюнка малюк передає свої емоції, знайомиться з навколишнім світом. Тому під час творчих занять батьки повинні не просто підтримувати карапуза, але і допомогти йому розкрити свої здібності.

Чому дітям корисно малювати?

В процесі малювання відбувається різнобічний розвиток дитини. І тому є наукові обгрунтування:

  • Дитячі мистецтва сприяють більш активному розвитку дрібної моторики, яка має безпосереднє відношення до формування пізнавальних процесів. Тому малювання позитивно впливає на пам’ять, мислення і мова;
  • Під час малювання малюк вчиться концентрувати увагу і переносити на аркуш паперу свої думки; Творчі заняття корисні для розвитку уяви і фантазії. В ході створення своїх шедеврів, дитина вчиться порівнювати і аналізувати, виділяти і узагальнювати;
  • Образотворче мистецтво допомагає розвинути просторовий інтелект. Поступово малюк починає більш правильно передавати розміри і пропорції, кольори і відтінки;
  • Заняття живописом заспокійливо впливають на дітей. Малюючи, дитина заспокоюється і позбавляється від напруги. Тому малювання корисно перед сном, особливо малюкам, які часто вередують або страждають неврозами.

Поради батькам

Щоб не відбити у малюка бажання до малювання, батьки повинні розуміти, що кожна людина, тим більше дитина, по-своєму сприймає реальність і все, що навколо нього відбувається. Тому не варто занадто активно нав’язувати малюкові свою думку, нехай він малює те, що йому заманеться. Але важливо, щоб мама або тато були поруч і похвалили карапуза за його творчість.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Киевский городской портал PRO-KYIV.in.ua