Як Україна може не допустити підключення ЗАЕС до Росії

Як Україна може не допустити підключення ЗАЕС до Росії.

Як Україна може не допустити підключення ЗАЕС до Росії. Фото: afp.com

Українські військові можуть перебити лінії передач на Запорізькій атомної електростанції, якщо російські окупанти відрубають ЗАЕС від української енергосистеми.

— Станція залишиться живитися від української енергосистеми, якщо вони продовжать виконувати свою програму. Поки ми їх зупинили, і ремонтуємо ці лінії. Наші бригади вже на місці оцінюють несправності. Зараз в Запоріжжі вже доставляється додатковий провід, який потрібен для ремонту, і ми будемо відновлювати лінії, які пошкоджені», – в інтерв’ю РБК-Україна розповів президент НАЕК» Енергоатом » Петро Котін.

Він не виключив, що якщо росіяни будуть рухатися далі в плані підготовки станції до перепідключення, ВСУ перерубає лінії передач на АЕС.

— І, я думаю, це буде правильним рішенням з точки зору України — перебити їм лінії, які вони збираються підключати. Думаю, наші Збройні сили будуть готові це зробити, якщо виникне необхідність, – заявив Котін.

Читайте також:

  • Окупанти загрожують підірвати Запорізьку атомну електростанцію
  • На Запорізькій АЕС є ризик витоку водню та розпилення радіації
  • Що робити у разі ядерної аварії: поради МОЗ
  • МАГАТЕ заявляє, що Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю, і це небезпечно.
  • Окупанти розмістили вибухівку у машинному залі Запорізької АЕС

Нагадаємо, раніше вказували, що катастрофа на ЗАЕС буде в десять разів могутніше ніж Чорнобильська в 1986 році. У разі катастрофи на Запорізькій АЕС евакуації підлягає населення В радіусі 50 кілометрів. Це жителі Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей.

Російські окупаційні війська завдають ударів по Запорізькій атомній електростанції та погрожують її підірвати, замінивши територію. Стали відомі можливі наслідки аварії на атомній електростанції, якщо окупанти продовжать так само. Докладніше про це можете прочитати тут.

Президент Володимир Зеленський у свою чергу заявив, що обстріл території ЗАЕС є аргументом на користь запровадження міжнародних санкцій проти «Росатому» та російської атомної галузі загалом. При цьому він додав, що «будь-які обстріли цього об’єкта – це відвертий, зухвалий злочин, акт терору «.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua