Як звикнути говорити українською

Перехід на українську за покликом душі та через прийняття закону про функціонування мови став нагальною потребою багатьох людей, які в побуті та по роботі спілкувалися російською. Як подолати ніяковість, перестати соромитися, що не знаєте деяких слів та заговорити без відвідування спеціальних курсів та зубріння правил? Розповідаємо у статті.

Що радять експерти-філологи

Фахівці впевнені: найважче почати та притримуватися системи. Вони радять спробувати писати українською в соціальних мережах, месенджерах. Так ви зможете потренуватися та дати оточенню звикнути до змін у спілкуванні, а може й знайти однодумців.

Також вони радять:

  • Почати говорити у побуті та на роботі. Важливо попросити близьких та колег підтримати ці зміни та пам’ятати, що російськомовні співвітчизники розумітимуть вас.
  • Знайти співрозмовника, який стане прикладом. Спілкування з людиною, котра чудово володіє українською, – гарна стратегія опанувати мову та швидко уточнювати значення незнайомих слів.

Оточіть себе українською мовою

На думку експертів, важливо створити собі правильне мовне оточення. Хороша ідея – почати переглядати улюблені серіали, фільми, мультфільми з українським дубляжем. А читаючи книги рідною мовою, ви отримуєте подвійну користь: насолоджуєтеся цікавою оповіддю та опановуєте правопис слів. До речі, почати можна з простого та посильного: якщо ви вирішили купити смартфон в Україні, встановіть у налаштуваннях саме українську мову меню.

Ще декілька порад, які, на думку фахівців, мають допомогти легше заговорити:

  • Брати участь у читацьких та глядацьких клубах, де обговорюють українську літературу та кінофільми.
  • Записувати короткі відеоролики для соціальних мереж, намагаючись висловлювати свою думку рідною мовою.
  • Слухати нашу музику, адже прекрасних виконавців з України, які надихають увесь світ, дуже багато: розширюйте свої музичні горизонти з користю.
  • Підписуватися на україномовних блогерів, контент яких викликає у вас зацікавленість.

Важливо усвідомити, що якщо ви вирішили перейти на рідну мову, легко та просто не буде. Доведеться позбутися страхів, долати стереотипи, займатися самоосвітою. На думку експертів, щоб вільно заговорити та навчитися писати без русизмів, людині, яка раніше спілкувалася виключно російською, знадобиться близько року. Не бійтеся робити перерви, якщо перелаштуватися не вдається, і вам обов’язково вдасться задумане!

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua