Жителям Київщини виплатять понад 152 млн грн за програмою «єВідновлення»

Зруйнований внаслідок бойових дій житловий будинок у Бородянці на Київщині. Фото: УНІАН

Власникам пошкодженого житла на Київщині виплатять понад 152 млн грн за програмою "єВідновлення".

Про це розповів голова Київської ОВА Руслан Кравченко агентству "Інтерфакс-Україна".

Станом на 7 серпня в Київській області вже подали 7218 заяв для участі в програмі, а для їх опрацювання створили 52 комісії.

"Вони ухвалили 1813 позитивних рішень щодо виплат на загальну суму понад 152 млн грн. Ці кошти передбачені для поточних ремонтів", — зазначив Кравченко.

Отримані гроші можна витратити на будівельні матеріали або послуги підрядників у магазинах і компаніях-учасників проєкту.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень.

У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

Уряд спрямував 4,4 млрд грн на реалізацію програми "єВідновлення". На початок липня українці подали понад 22 тисячі заяв на компенсацію за пошкоджене житло. Лідерами є Харківщина, Київщина та Миколаївська область.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua