Вітер миттєво розносить вогонь на велику площу
Погодні умови сприятимуть поширенню вогню в екосистемах.
У Києві та області 20-21 квітня очікується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Про це попередили в Українському гідрометцентрі.
Через суху, теплу та вітряну погоду зберігається висока ймовірність виникнення та розповсюдження вогню, який нерідко перекидається на житлові будинки, об’єкти інфраструктури та завдає матеріальних збитків.
У КМДА закликають киян і гостей столиці бути обачними під час відпочинку на природі, не розводити багаття в не пристосованих для цього місцях і дотримуватись правил протипожежної безпеки.
Містянам також нагадали, що в період воєнного стану у Києві продовжує діяти заборона на відвідування лісів і в’їзд транспорту на територію лісопаркових господарств.
Окрім цього, громадяни несуть адміністративну відповідальність за порушення, а тим більше за розведення багаття чи підпали на території лісів. Штраф у таких випадках може сягати кількох десятків тисяч гривень.
Також в Україні заборонено спалювати сухостій. Штраф за випалювання рослинності в межах територій природно-заповідного фонду становить:
- для громадян — від 6 120 до 12 240 грн;
- для посадових осіб — від 21 420 до 30 600 грн.
Утім, попри всі застереження не провокувати пожежі у природних екосистемах, багато людей у столичному регіоні вперто продовжують палити сухе листя, траву та бур’яни.
Щороку з приходом весни Україну охоплюють пожежі через спалювання сухостою. Вітер миттєво розносить вогонь на велику площу. Згорають будинки, люди та тварини. Так, у березні у Фастівському районі, бабуся палила траву біля хати та сама загинула у вогні.
А у селі Колонщина, що під Макаровим, через спалювання сухостою полум’я впритул наблизилося до житлових будинків. У вогні ледь не загинули троє дітей. На щастя, вогнеборці врятували малечу.
Олександр ГАЛУХ