«Життя перемогло руйнування»: у Бородянці відкрили скульптуру «Дівчинка під сонцем»

Скульптура «Дівчинка під сонцем». Фото: ISD Group/Facebook

До річниці звільнення Київщини від військ РФ на головній площі селища Бородянка відкрили скульптуру "Дівчинка під сонцем". Її створили як символ опору українців і їх прагнення до життя за мотивами документальної світлини, що облетіла весь світ.

Як повідомили Суспільному організатори заходу, чотириметрова скульптура уособлює перемогу життя над руйнуваннями, а її арки символізують опір семи районів Київщини та столиці.

«Дівчинка під сонцем»: у Бородянці до річниці деокупації Київщини встановили скульптуру. Фото: ISD Group/Facebook

На початку літа 2022 року світові медіа облетіло документальне фото дівчинки на гойдалці навпроти зруйнованого будинку по вулиці Центральній у Бородянці, куди росіяни скинули авіабомбу. У тій 9-поверхівці мешкали близько 150 людей. 24 з них загинули під завалами, адже колони бронетехніки "кадирівців" не підпускали місцевих рятувальників розбирати руїни.

Світлина стала натхненням для скульптури, яку реалізувала агенція ISD Group в межах загальнонаціональної кампанії "Змагаймося за нове життя" за сприяння Офісу Президента у партнерстві з Бородянською селищною громадою, Київською ОВА за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Фотографія дівчинки на гойдалці, зроблена у Бородянці у червні минулого року. Фото: Alexey Furman/Getty Images

Знімок переосмислив скульптор Євген Примаченко — так замість гойдалки з’явилися сонячні промені, що формують захисний купол над дівчинкою. Скульптуру встановили у тому ж сквері, де було зроблене фото.

"Скульптура відображає потужний контраст життя та руйнування, що супроводжують українців усю війну — і перемогу життя у цьому контрасті. Ця дівчинка — не лише про Київщину, вона про усю Україну", — зазначив присутній на відкритті композиції заступник голови Офісу Президента Олексій Кулеба.

На відкритті скульптури у Бородянці: (справа наліво) т. в. о. Київської ОВА Дмитро Назаренко, заступник голови Офісу Президента Олексій Кулеба, посол США в Україні Бріджит Брінк, скульптор Євген Примаченко. Фото: ISD Group/Facebook

"Ворогу не вдалося зламати нас завдяки нашим людям. Під кулями українці рятували поранених, привозили ліки, евакуювали людей, роздавали продукти. Наша перемога складається з тисяч героїчних історій простих людей, які не скорилися і стали на захист рідних домівок. Вчителі, медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени — ми дякуємо кожному", — сказав під час відвідин Бородянки т.в.о. голови Київської ОВА Дмитро Назаренко.

"Вперше я побувала у Бородянці 5 червня 2022 року. Тоді ж побачила, які руйнування вчинила Росія. Стоячи сьогодні тут, з вами, я віддаю честь українській беззаперечній рішучості та силі відновлювати свою громаду" — зазначила на відкритті скульптури посол США в Україні Бріджит Брінк.

Посол США в Україні Бріджит Брінк спілкується з мешканцями Бородянки, 2 квітня 2023 р. Фото: ISD Group/Facebook

Бородянська громада планує побудувати в селищі нові багатоквартирні будинки на місці зруйнованих. Також відбуватиметься реконструкція центральної площі імені Тараса Шевченка, зокрема, заплановано спорудження окремої музейної експозиції робіт Бенксі, реставрацію монумента Великого Кобзаря та інші роботи.

Що відомо про руйнування, які зазнала Бородянка через війну

Унаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. Із них 42 – повністю зруйновані. Про це свідчить знімок, проаналізований Cупутниковим центром ООН.

1 квітня 2022 року селище міського типу звільнили українські військові. Згодом рятувальники розібрали всі завали будівель, зруйнованих під час бойових дій, з-під них вдалося дістати тіла 41 людини.

У Бородянці почали відновлювальні роботи на Центральній вулиці, яка зазнала суттєвих руйнувань під час тимчасової окупації селища військами РФ.

За рік після деокупації у Бородянці відновили вікна всіх вцілілих багатоповерхівок та понад 1700 приватних домівок, відремонтували пошкоджені дахи будинків.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua