Журналісти показали, що відбувається біля Лаври (відео)

Доступ до будівель Лаври досі заблокований, більшість дверей зачинені.

До Лаври вже кілька днів поспіль приходять як противники УПЦ МП, так і її прихильники / фото Ратинський В’ячеслав, УНІАН

Напередодні комісія Мінкульту знову не потрапила до жодного приміщення та церкви Києво-Печерської лаври. Біля Лаври вкотре були перепалки між парафіянами московської церкви та жителями столиці, які підтримують повернення Лаври в керування держави. 

З гучномовцем, іконами та кадилом священники УПЦ МП провели молебень, йдеться в сюжеті ТСН.

Агресивно налаштовані віряни уникають камер. Напередодні поліція саме завдяки записаному відео вручила підозру служителю Лаври за перешкоджання роботі телевізійників, йому тепер «світить» штраф або арешт до півроку.

Відео дня

Ченцям біля Лаври увімкнули оприлюднену СБУ розмову митрополита УПЦ МП Павла річної давнини, де він говорить про «задоволених окупацією» херсонців. Ченці УПЦ МП кажуть, що не впізнають голос свого намісника.

Доступ до будівель Лаври досі заблокований, більшість дверей зачинені. Автівки, що виїжджають з Лаври, поліцейські ретельно перевіряють. За словами прихильниці виселення московських попів з Лаври, священники УПЦ МП виносили звідси ікони.

Час від часу між прихильниками виселення представників УПЦ МП з Лаври та їхніми противниками виникають словесні перепалки біля храму, кажуть журналісти.

Пристрасті не вщухають: поки в Лавру не може потрапити комісія, з неї тихенько виносять ікони

Наразі комісія Мінкульту вирішує, як виконати інвентаризацію приміщень Лаври попри блокування невідомими у чернечих рясах.

Скандал довкола Лаври

1 грудня 2022 року Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі ПЦУ. Таким рішенням одразу ж обурилися представники УПЦ МП, які мали б залишити Лавру до 29 березня.

Та московські попи заявляють, що не бачать підстав для виселення зі святині, тому оскаржили це рішення у суді. Скаргу відхилили. 

Комісія з приймання-передачі державного майна заповідника через супротив УПЦ МП не змогла розпочати роботу ані 30, ані 31 березня.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua